Demirdağ Ganalı öğretmen adaylarıyla buluştu

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Gana Cumhuriyeti’nden pedagojik formasyon eğitimi almak üzere gelen 27 Ganalı öğretmen adayı ile bir araya geldi.  

Demirdağ Ganalı öğretmen adaylarıyla buluştu Güncel

Üniversite evinde gerçekleşen programa, FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Prof. Dr. Ahmet Kazez, Prof. Dr. Halil Hasar, Genel Sekreter Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Çolak, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mukadder Boydak Ozan, öğretim üyeleri ve Ganalı öğretmen adayları katıldı.

Ganalı öğretmen adaylarına verilen pedagojik formasyon eğitiminin TİKA ile FÜ işbirliği ile gerçekleştirildiğini belirten Prof. Dr. Demirdağ, Ganalı öğretmen adaylarının formasyon almasıyla ilgili görüştüğü ve her konuda destek aldığı YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a teşekkür etti. Benzer programları üniversite olarak devam ettirmek arzusunda olduklarını belirten Demirdağ, “Bu program bizim için anlamlı. Çünkü bu program Türkiye de ilk defa Fırat Üniversitesinde yapıldı. Bu yıl Gana da hem de Afrika’nın diğer ülkelerinde YÖS sınavımızı yapacağız. Gelecek dönemde sadece sertifikasyon programı dahilinde değil fakültelerimiz de de Afrikalı öğrencilerimiz olacak. Bizde bu eğitim programını alan Ganalı öğrenci kardeşlerimizle değişik platformlarda bir araya geldik. Birlikte olduğumuzu hissettirmek hem de sorunları varsa dinlemek noktasında bir araya geldik. Öğrencilerimiz hayatlarından memnun olduklarını bize ilettiler" dedi.

Ganalı öğretmen adayları ise, ilk defa FÜ’de hazırlanan bu programa katılmaktan memnun olduklarını ve bu program sayesinde en iyi öğretmenler olacaklarını düşündüklerini söyledi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler