Başkan Yanılmaz’dan FHGC'ye ziyaret

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, bir şehrin yerel basının güçlü, hareketli ve bilinçli hareket etmesiyle o şehrin o kadar güçlü olduğunu söyledi.

Başkan Yanılmaz’dan FHGC'ye ziyaret Güncel

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Ziyarette Cemiyet Başkanı Mehmet Topal, Başkan Yanılmaz'a yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aktarırken, planladıkları projelerle ilgili de bilgi verdi. Bir şehrin yerel basının güçlü, hareketli ve bilinçli hareket etmesiyle o şehir o kadar güçlü olduğuna değinen Başkan Yanılmaz, "Bir çok şehirde yerel gazeteler, ulusal gazetelerden daha çok bilinir ve satar. İnsanlar yerel gazetelerin haberlerini merak edip, takip eder. İnanıyorum ki Elazığ 2016 yılından itibaren gazetecilik alanında doğru ve farklı bir mecraya girmiştir. Gazetelerimiz Elazığlılarımızın daha fazla ilgisini çekecektir. Bizler Elazığ Belediyesi olarak yerel medyamıza sahip çıkıyoruz" dedi.

Yerel Gazetemi Okuyorum projesi ile belediyeye stant kurduklarını ifade eden Yanılmaz, “Bayiler içinde yerel gazete standı hazırladık. Bu sayede yerel gazetelerimizin, ulusal gazeteler arasında kaybolmamasını temin etmeye çalışacağız. Elazığ belediyemizin yazılı ve görsel basınla ilgili çalışmaları ve destekleri devam edecek" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom