Vali Koçak’tan o habere tokat gibi cevap

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak’ın odasındaki Erdoğan fotoğrafını medyanın sunuş şekline Vali’den tokat gibi bir cevap geldi.

Vali Koçak’tan o habere tokat gibi cevap Güncel
Vali odalarındaki Başbakan Erdoğan fotoğrafları medyanın dikkatinden kaçmıyor. Rize Valisi'nin odasındaki Erdoğan fotoğrafının ardından şimdi de Elazığ Valisi'nin odasındaki Erdoğan fotoğrafı gündeme oturdu. Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak'ın Başbakan Erdoğan'ın resminin yanında poz vermesi medyanın haberi Vali'nin odasındaki dikkat çeken fotoğraf olarak vermesine neden oldu.
 
VALİ'NİN ODASINDAKİ FOTOĞRAF RAHATSIZ ETTİ
 
Yeni atanan Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak'ın göreve başlaması ajans ve bazı gazeteler tarafından farklı bir boyuta çekilerek basın mensuplarının çektiği fotoğraflarda yanında bulunan Başbakan Erdoğan'ın resmi üzerinden "Vali'nin odasında dikkat çeken fotoğraf!" başlığı ile abone ve okurlarına sunuldu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının bir Vali makamında bulunmasının ne gibi dikkat çekeceğikonusunda Elazığ Valisi Koçak'ın açıklaması ise dikkat çekti.
 
VALİ'DEN TOKAT GİBİ CEVAP
 
Vali Koçak Başbakan Erdoğan'ın fotoğrafının odasında bulunmasına ilişkin " Ne yani odamızda Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın değil Yunanistan Başbakanı'nın fotoğrafı mı olmalı ?" dedi.
Vali Koçak sözlerini şöyle sürdürdü:
Bugün göreve başlamamdan dolayı basın mensupları makam masasında resim çektirmek istediler ben kendilerin Ben makam işgaline gelmedim, hizmet için buraya atandık o nedenle makam masasında fotoğraf çektirmeye gerek yok demem üzerine kendileri bayrağa yakın olması konusunda fikir beyan ettiler.
Başbakan Erdoğan beni buraya atayan idarenin başıdır. Biz burada Cumhurbaşkanı'nın Başbakan'nın, İçişleri Bakanı'nın ve diğer siyasi yürütmenin temsilcisiyiz. Odamızda Başbakan'nın fotoğrafının olmasının yadırganmasını bence yadırgamak ve sorgulamak lazım. Ama kendilerinin bakış açısıdır.
 
O FOTOĞRAF ORAYA NE ZAMAN KONDU?
 
Başbakan Erdoğan'ın fotoğrafının kendisinden önce mi makam odasında olduğunu sorduğumuzda Vali Koçak "Fotoğraf benden önce vardı ama bunu ben kendim dizayn etmiş olsam bile bunda ne olabilir. Başbakanın resmini yadırgayanlara sormak lazım acaba hangi ülke Başbakanı'nın resmi olsa yadırgamazlardı?" dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom