YGS’ye girecekler dikkat

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yarın gerçekleşecek Yükseköğretime Giriş Sınavına (YGS) girecek olan 2 milyon 178 bin 563 adaya başarılar diledi. Avcı, "Yarın saat 10.00’da başlayacak olan bu sınav süresince yurttaşlarımızın özellikle sürücülerimizin adayların sınav sırasında dikkatlerini dağıtacak gürültüden uzak durmalarını, mümkün olduğu kadar sessiz sakin bir sınav yapabilmemiz için yardımcı olmalarını özellikle rica ediyorum" dedi.

YGS’ye girecekler dikkat Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Taceddin Dergâhı’nda düzenlenen İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Üniversiteye girişte ilk basamak olan ve yarın saat 10.00’da gerçekleşecek olan YGS'nin hatırlatılması üzerine Bakan Avcı, “Yarın inşallah 2 milyon 178 bin 563 aday 173 il ve ilçe sınav merkezinde 7 bin 300 okulda veya merkezde 117 bin salonda yarın saat 10.00’da sınava girecekler. Ben bütün adaylarımıza başarılar diliyorum. Bu vesileyle yarın saat 10.00’da başlayacak olan bu sınav süresince yurttaşlarımızın özellikle sürücülerimizin adayların sınav sırasında dikkatlerini dağıtacak gürültüden uzak durmalarını, mümkün olduğu kadar sessiz sakin bir sınav yapabilmemiz için yardımcı olmalarını özellikle rica ediyorum” diye konuştu.

Velilere de uyarılarda bulunan Avcı, konuşmasına şöyle devam etti:
“Velilerimizden de çocuklarımızın yarın ki sınavı için çok fazla telaş etmemelerini, kendi telaşlarını çocuklarımıza sirayet ettirmemelerini bunun da hayatın dönemeçlerinden biri olduğunu her zaman telafisinin de mümkün olduğunu dolayısıyla bu sınavı olabildiğince sakin bir şekilde tamamlamamız için yardımcı olmalarını velilerimizden de rica ediyorum. Bütün vatandaşlarımızdan ama özellikle sürücülerden yarın saat 10.00’dan itibaren korna çalmamalarını, gürültü etmemelerini, müzik yayını yapan yerlerin müzik yayını yapmamalarını ve öğrencilerimizin bu sınavı sükunetle tamamlamalarına yardımcı olmalarını bir kere daha rica ediyorum. Sınav görevlilerimize başarılar diliyorum. Ayrıca bu sınavların güvenli bir biçimde yapılabilmesi için olağanüstü bir gayretle yardımcı olan güvenlik güçlerimize gayretle çok teşekkür ediyorum. Tüm adaylarımıza başarılar diliyorum. Basın mensuplarımızın da yarın sınav da ve sınav sonrasında öğrencilerimizi adaylarımızı tedirgin edecek yayınlar yapmamalarını olağan bir akış içinde yapılması tamamlanması gereken bir işlem olduğunu hepimizin bilerek hareket etmesini hatırlatıyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom