Elazığ'da YGS heyecanı

Üniversiteye giriş sınavlarının ilk basamağı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) yurt genelinde olduğu gibi Elazığ’da da başladı.  

Elazığ'da YGS heyecanı Güncel

2 milyonu aşkın adayın katıldığı YGS, saat 10.00’da başladı. Adaylar saatler öncesinde sınava girecekleri okulların önünde beklemeye başladı. Aileleriyle birlikte sınav giriş yerlerine gelen adaylar, saatin  09.30’u göstermesiyle birlikte güvenlik kontrolünün ardından içeriye alınmaya başlandı. Sınava geciken bazı adaylar ise yetişebilmek için koşarak okuluna geldi. Sınav saatinin başlamasıyla birlikte öğrenciler sınav salonlarında aileleri ise dışarıda ter attı. Bekleyen aday yakınlarının kimileri Kur’an-ı Kerim okudu. Kimileri ise aileleriyle güneşli havanın tadını çıkardı.

Sınava giren Sefa Arvaz, “Sınava girecek arkadaşlarıma başarılar dilerim. Allah yardımcıları olsun. Zaten üniversite öğrencisiyim. Az çok çalıştım. Allah yardımcımız olsun” dedi.

Çocuğunu sınava getirdiğini belirten Mahmut Ardıç, çocuğunun sınava iyi hazırlandığını ve hayırlısı olmasını diledi. Ablasının sınava çok iyi hazırlandığını ifade eden  Yusuf Nazif Ünal ise ablasının diş hekimliği istediğini ve onun için dua ettiğini söyledi.

Sınav salonlarında 160 soru için 160 dakika ter dökecek olan adaylar sınavın ilk 120 dakikası ve son 15 dakikasında sınav yerlerini terk edemeyecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom