Elazığ'dan kısa kısa

13 Mart 2016 Elazığ Haberleri

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

ELAZIĞ'DA İSTİKAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi, “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma” programı düzenledi.  

Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkez'inde düzenlenen programa, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Belediye Başkan Vekili Karahan Çelik, İl Jandarma Komutanı İlker Temel, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Müdürü Rüstem Akgün ve öğrenciler katıldı. Akgün, "95 yıl önce 12 Mart 1921 'de milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy okudukça hala göğüslerimizi kabartan o muhteşem şiiri birinci TBMM tarafından istiklal marş olarak kabul edilmesini bir daha hep birlikte yad ediyoruz. Dünya var olduğu sürece yad etmeye devam edeceğiz. Büyük şair ve dava adamı Mehmet Akif Ersoy birbirinde güzel şiirleriyle destanlarıyla ölümsüz istiklal marşıyla  ahlak ve fazilet örnekleri sergilediği hatıralarıyla hepimizin gözünde bir milli kahramandır. Zaman çok iyi bir değerlendiricidir. Mehmet Akif gibi büyük insanların düşüncelerini mücadeleleri ve attıkları adımları ne kadar doğru olduğu gün geçtikçe ortaya çıkarmaktadır" dedi.

Program, “Bir dava adamı Mehmet Akif”' temalı kompozisyon yarışmasında derece giren öğrencilere Vali Murat Zorluoğlu'nun hediye vermesi ile sona erdi.


DR. FATİH ERBAKAN, ELAZIĞ BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ
Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Elazığ Belediyesi’ni ziyaret etti.

Elazığ Belediyesi ve Erbakan Vakfı Elazığ Temsilciliği tarafından düzenlenen “Vefatının 5. Yılında Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı’na katılmak üzere Elazığ’a gelen Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, Elazığ’ın kendileri için özel bir yere sahip olduğunu ifade ederek, “Bu şehrin sahip olduğu manevi atmosfer, bu şehrin samimi, şuurlu, candan insanları kalbimizde ayrı bir yer tutuyor” dedi.  
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da, Elazığ’ın her zaman milli görüşe destek verdiğini, sahip çıktığını ve Erbakan Hoca’nın da bu şehri çok sevdiğini belirterek, “Erbakan Hocamız milli ve manevi değerlere bağlı bir liderdi. Elazığ da bu değerlere bağlı bir il olarak Erbakan Hocamızla bütünleşmiştir. Erbakan Hocamız’ın yaşamı boyunca Elazığ ile ilgili güzel hatıraları olmuştur. Elazığ da bu hatıralardan gurur duymuştur. Dr. Fatih Erbakan’ı Elazığ’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk” dedi.


ELAZIĞ'DA '28 ŞUBAT BİR DARBEDEN ÖTESİ' PANELİ DÜZENLENDİ
Elazığ Belediyesi, Elazığ Düşünce ve Eğitim Platformu ile AK Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanlığı birlikteliğinde, '28 Şubat bir darbeden ötesi' adlı panel düzenlendi.  

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ejder Açıkkapı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Mazhar Bağlı, AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, ve AK Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Murat Öz ile çok sayıda davetli katıldı. Elazığ Belediyesi olarak özellikle kültür ve sanat faaliyetlerine ağırlık verdiklerini belirten Başkan Yanılmaz, "Öyle olsun ki bilinmedik hiçbir olay kalmasın. Geçmişe bakalım, geçmişi doğru görelim ve geleceğe emin adımlarla yürüyelim. Geçmişi doğru görmesek, geçmişi anlamasak, geçmişteki zorlukların nasıl aşıldığını bilmesek atacağımız adımları doğru atamayız. 28 Şubat esasında yapanlar tarafından bin yıl sürecek denilen, ancak kudret ve kuvvet sahibi yüce Allah'ın bugünleri hepimize yaşattığından dolayı ne kadar şükretsek azdır diyeceğimiz çok önemli bir olaydır. 28 Şubat'tan sonra dönemin Refah Partisi kapatıldığında dönemin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, 'Refah Partisi'nin kapatılması davamızın büyüklüğünün yanında okyanusta sadece bir damlacık gibidir' demişti. O gün 28 Şubat'ı yaparak Refah Partisi'ni kapatarak, artık manevi bilinci bu ülkede sildim zannedenler Erbakan hocanın o muhteşem dava büyüklüğünün yanında bir hiç olduklarını gördüler" dedi. 

Konuşmanın ardından program, 28 Şubat konulu Siyah Darbe, Beyaz Direniş belgesel sunumuyla devam etti. Program, moderatörlüğünü Hüseyin Sezgin Çelik'in yaptığı ve AK Parti Elazığ Milletveki Metin Bulut, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Mazhar Bağlı, AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta'nın konuşmacı olarak katıldığı panel ile sona erdi.


ANADOLU REALİST GENÇLİK DERNEĞİ TERÖR KONULU ÇALIŞTAY DÜZENLEDİ
Anadolu Realist Gençlik Hareket Derneği, terör konulu çalıştay düzenledi.  

Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun danışmanlarından Sevinç Özcan, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Anadolu Realist Gençlik Hareket Derneği Başkanı Erhan Eğit ve dernek üyeleri katıldı. Elazığ'ın Maburat'ül Aziz dediklerini ve ismiyle müsemma kadim bir kültüre sahip olduklarını belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Elazığ, ilmin, kültürün sanatın yaşandığı ve yaşatıldığı nadir illerden biridir. Harput Türkiye'de özellikle İslam ve Osmanlı döneminde güzel Kur-an'ı Kerim okumak isteyenlerin gelip Kur-an'ı Kerim eğitimi aldıkları Kuran Üniversitesinin olduğu tek beldedir. Elazığ alimleri, yazarları, şairleri, musikisi ve tasavvufu hep ön planda olan bir şehirdir. Bu şehirde sizleri ağırlamakta gurur duyuyoruz" dedi.

Gençliği olmayan hiçbir yapının geleceği olmayacağını vurgulayan AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ise, "O yüzden biz nasıl bir gençliğe teslim edersek bu ülkenin geleceği de öyle olur. Necip Fazıl’ın dediği gibi ‘ Gece zifiri karanlıkta ak sütü içerisindeki ak kılı ayırt edebilecek keskin göze sahip bir gençlik’ istiyoruz. Böyle bir gençlik hedefliyoruz ve böyle bir gençlikle alakalı mücadele ediyoruz. Çünkü gençliğe yapılan her türlü yatırımı çok kıymetli olduğunu  biliyoruz. Elimizden gelenide yapmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Toplantı hakkında görüşlerini aktaran AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta'da "Bence, sizlerin burada bulunması çok özel bir çalışma. Çünkü adı üstünde gençlik merkezi. Meclis demek herkesin fikirleri açıkça ortaya koyabilmesi ve düşüncüleri söyleyebildiğiniz bir platform haline gelmeniz. Buradan çıkacak sonuçların çok değerli ve önemli olduğuna inanıyorum. Bu sonuçları da bizlerle paylaşırsanız bizlerde ona göre istek ve taleplere göre çalışmalarımızı yürütebiliriz" şeklinde konuştu.

Gençlikle alakalı iki tane kelimenin çok önemli olduğunu söyleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun danışmanlarından Dr. Sevinç Özcan, "Bunlardan bir tanesi katılım ikinci ise öz güvendir. Eğer geçliğin yeterince bir takım çalışmalara  katılımını, yer alma mekanizmalarında yer almalarını sağlayamıyorsak aslında öz güvenlerini de sağlayamıyoruz anlamına geliyor. Gençlik her zaman gelecek için kutsal bir varlık olarak görülüyor. Gelecek için konumlandırılır.  Gençlik şimdi vardır ve o dönem içerisinde değerlendirilmesi gerekir.  Dolayısıyla ülkemizde ve dünyada yaşayan her bir gencin içerisinde bulunan sosyo kültürel şartlar içerisinde katılımı ne kadar artarsa aslında daha güzel bir dünyaya sahip olacağız" diye konuştu.

Anadolu Realist Gençlik Hareket Derneğinin terörle ilgili yaptığı çalıştay ile program sona erdi.


İMAM HATİP İSTİŞARE VE PLANLAMA TOPLANTISI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ
Elazığ Kültür Parkta Gerçekleştirilen İmam Hatip toplantısı  Hafız Cabir Karataş'ın Kuran Tilavetiyle başladı.Açılış konuşmasında Elimder Başkanı ve Önder İl temsilcisi Hüsamettin GÜL:”Bu toplantıların önemi çok büyük.Elazığ ve bölgemizde İmam Hatip okullarına teveccüh çok yüksek.İlimizde yeni okulların açılması gerekiyor.Resmi makamlar STK lara daha yakın durmalı birlikte hareket edilecek alanlar oluşturulmalı.Bunu yaparsak nitelikli bir  İmam Hatip nesli için daha başarılı sonuçlar alabiliriz.”dedi.

İl Müftüsü Peyami Güngör’ de yaptığı konuşmada “İmam hatip okullarına sahip çıktıklarını,yapılan çalışmalara destek verdiklerini,il müftülüğü olarak üzerimize düşen sahiplenmeyi her zaman yaptıklarını söyledi.”

Daha sonra kürsüye gelen Belediye başkanı Mücahit Yanılmaz şunları ifade etti.” Fahri kâinat efendimiz, âlemlere rahmet olarak gönderilmiş Hz. Peygamberimiz buyuruyor ki, insanoğlu öldüğü zaman amel defteri kapanır. Yalnız üç kişinin amel defteri açık kalır ve sevap yazılmaya devam edilir. Sadaka-i cariye verenlerin, hayırlı evlat yetiştirenlerin, faydalı ilim bırakanların amel defterleri kapanmaz, öldükten sonra da sevap yazılır.İmam Hatip nesline bu açıdan baktığımızda bu okullara önem vermemiz gerekiyor.”

Elazığ Milletvekili Ömer Serdar’da yaptığı konuşmada toplantıyı tertipleyenlere teşekkür ederek, "Gelecek tasavvuru olmayan toplumlar yıkılmaya mahkumdur. İmam Hatip okulları, toplumu geleceğe taşıyacak tasavvur sahibi insanlar yetiştiren okullardır."dedi.
Millet vekili Metin Bulut’ta yaptığı konuşmada şunları ifade etti:Böylesine bir toplantıda olmaktan çok mutluyum.Önder genel başkanına Önder il temsilcimize teşekkür ediyorum.İmam hatip okullarının önemini biliyorum.Ülkemiz ve geleceğimiz adına önemli bir kurumuzdur.Hepize teşekkür ediyorum dedi.”

Önder genel Başkanı Halit Bekiroğlu’da yaptığı konuşmada ÖNDER il temsilciliğine teşekkür ederek,”İmam hatipli olmak aşırı uçlardan uzak durmak mutedil olmak demektir.Bizler sadece İmam hatip neslinden değil ülkemizdeki tüm gençlerden sorumluyuz.İmam hatip modeli küresel ölçeğe taşınmalıdır.Koruyucu evreden kurucu evreye geçmeliyiz” şeklinde konuştu.

Daha sonra toplantıya katılan Dernek,Vakıf,STK başkan ve yöneticileri,okul aile birliği başkanları,okul müdürleri,Öğrenciler ve katılımcılar söz alarak dilek ve temennilerini dile getirdiler.Saat 10 da başlayan toplantı 15.30 da  dualarla son buldu.

Toplantıya Elazığ M.Vekilleri Metin Bulut,Ömer Serdar,Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz,ÖNDER genel başkanı Halit Bekiroğlu,nun yanı sıra İl Müftüsü Peyami Güngör,İlahiyat Fakültesi dekan Yardımcısı Muzaffer Özli,Müsiad Başkanı Hasan Uzun,Askon başkanı Taylan Özdal,Ensar Vakfı başkanı Rahim Çetin,İlim Yayma Cemiyeti başkanı Mehmet Çiçek,Diyanet SEN- Memursen İl başkanı Murat Ergen,TUGVA başkanı Mustafa Şerifoğulları,Eğitim Bir SEN başkanı İbrahim Bahşi,Birlik Vakfı başkanı Prof.Dr. Mehmet Şekerci,Kamu Sen il Başkanı Kerim Eflatun,Türk Diyanet Vakıf-Sen Başkanı Bilal Dal,İlim ve Hayra hizmet vakfı genel başkanı Zülfü Biçerer,AGD bölge başkanı Mesut Turan,E.Hafızlar dernek Başkanı Abdurrahman Gül,SODER genel başkanı Doç.Dr.Mehmet Turan,Akıncılar Dernek başkanı Tevfik Sadak,Bld Bşk.Yard.Resul Şahin,Bem Bir Sen Başkanı Süleyman Akay,Huder Başkanı Av.Ahmet Aydın,Yader Başkanı Salih Çetin,Goncalar Solmasın Dernek başkanı Hacı Ormanoğlu,Genç MemurSen Başkanı Saim Çolak,Kuran ilimleri Derneği Başkanı Emrah Seçer,Kovancılar İHL derneği Başkanı Nurullah Çolak,Mttb başkanı Ali Özgül, ÖĞDER başkanı Habip Karaçorlu,Tunceli İmam Hatip Dernek Başkanı İsmail Orgun,Malatya İHL derneği Başkanı İbrahim Kayaduman,Bingöl İHL dernek başkanı Sadullah Arpa,Malatya Timav Başkanı Mikail Çirkin,Malatya Bingöl Tunceli’den STK temsilcileri,Keban Müftüsü Abdulhamit Pehlivan,Sivrice Müftüsü Selahattin Bulut,Malatya Kale Müftüsü,Atınçevre Kuran kursu Müdürü Yusuf yazar,Dumandağ Kız Kuran Kursu müdürü Emin Yıldırım,Damlalar Birleşyordan Ayşe Çelik,Maden İHL temsilcisi İbrahim Aksöz,Baskil İHL temsilcisi Fahri Dursun,Keban İHL temsilcisi Veysel Doğan,Palu İHL temsilcisi Hüseyin GÜL,Arıcak İHL temsilcisi Ali Rıza Tan,Kovancılar İHL temsilcisi Nurullah Çolak,Ağın'ı temsilen Vaiz İrfan Çavaş,Elimder Eski başkanları Celal Arslanoğlu,Hıdır Gencoğlu,Yirmiye yakın okulun müdür veya Müdür yardımcıları,Okul Aile Birliği başkanları,Öğrenci,Öğrenci başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...