Elazığ'dan kısa kısa

15 Mart 2016 Elazığ Haberleri

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

BAŞKAN NOZOĞLU: “HAİNLER EMELLERİNE ULAŞAMAYACAK”
AK Parti Elazığ Merkez İlçe Başkanı Av. Kadir Nozoğlu, 13 Mart Pazar Günü Ankara’daki terör saldırısını kınayarak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diledi.

Başkan Nozoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kandan ve kaostan beslenen terör, Ankara’da masum insanlarımızın canına kıymıştır. Terör örgütleri ve arkasındaki karanlık odaklar bilsinler ki terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Hain saldırılarla ülkemizin birliğini ve beraberliğini bozamayacaklar. Ülke olarak hep beraber bu çirkinliklerin ve aşağılık saldırıların karşısında duracağız. Vicdanlar, terörden medet umanların insanlık dışı saldırılarını affetmeyecektir. Terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine, yakınlarına ve bütün vatandaşlarımıza sabır ve metanet diliyorum” dedi.


TES-İŞ ŞUBE BAŞKANI ERDİM: “KALLEŞLER CEZASINI BULACAKTIR”
Tes-İş Sendikası Elazığ Şube Başkanı Erdeniz Erdim, Ankara Kızılay'daki terör saldırısını şiddetle kınadıklarını ifade ederek,  ülkenin huzur ve istikrarını hedef alan bu saldırıların sona ermesi için toplumsal bir kenetlenmeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Tes-İş Şube Başkanı Erdeniz Erdim,  Ankara'daki terör saldırının insanlık adına utanç verici bir eylem olduğunu belirterek, bu hain saldırının masum insanların canına, ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden, vicdanları sızlatan alçakça bir saldırı olduğunu ifade etti.

Erdim,  açıklamasında şu görüşlere yer verdi;  “Bu hainliği, kalleşliği ve alçaklığı yapanlara ve bunlara fiilen ya da kalben destek olanlara insan diyebilmek de mümkün değildir. Küresel güçlerin piyonları olacak kadar ihanet çukuruna düşmüş ve satılmış bu vatan hainleri hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Masum canlara kıymak ve onların hayatlarını sona erdirmek, ailelerinin hayatını zindan etmenin hiçbir gerekçesi olamaz. Bu çirkin, aşağılık ve kalleşçe eylemleri gerçekleştiren ve bunlara cesaret verenler bilsinler ki, amaçları ne olursa olsun buna asla ulaşamayacaklardır. Tes-İş adına saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."


SINAV KALEMLERİ KÖY OKULLARINA GÖNDERİLECEK 
Elazığ’da gençler ihtiyaç sahibi köy okullarına ulaştırılmak üzere YGS sınavına giren öğrencilerin kalemleri topladı. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Genç Dönüşüm” projesi kapsamında  Elazığ Gençlik Merkezi üyeleri, YGS’ye giren öğrencilere ÖSYM tarafından dağıtılan tek kullanımlık kalem setlerini ihtiyaç sahibi köy okullarındaki öğrencilere ulaştırılmak üzere topladı. Projenin çok anlamlı ve önemli olduğunu belirten Elazığ Gençlik Merkezi Müdürü Ayhan Fırat, “Bu projenin 2012 yılından itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Merkezleri tarafından çok başarılı bir şekilde yürütüldü. Toplanılan kalem setlerinin tek kullanımlık olması ve her sınavda yeni bir kalem setinin verilmesinden dolayı bu kalem setlerinin çöpe atılmaması için projenin amacına uygun bir şekilde gerekli çabanın sarf edildi. Proje kapsamında gönüllü olarak bu projede emek sarf eden herkese teşekkür ederiz” dedi.

Toplanan kalemleri bu hafta içerinden belirlenen okullardaki öğrencilere verileceği bildirildi.


FIRAT HAVZASI GAZETECİLER CEMİYETİ'NDEN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Topal, 28. yıl etkinlikleri kapsamında 2 yıl içerisinde hazırladıkları projeler ve gerçekleştirme oranları ile ilgili açıklamalarda bulundu.  

Bir otelde gerçekleşen toplantıya, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Topal ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti'nin 21 Nisan 1988 tarihinde kurulduğunu, Elazığ'ın ve bölgenin en güçlü cemiyetlerinden biri olduğunu belirten Başkan Mehmet Topal, "Kapsama alanımız başta Elazığ olmak üzere Malatya, Tunceli, Bingöl ve Muş illeridir. Elazığ dışında üyelerimiz bulunmaktadır. Bugün ki toplantımızın amacı geçen 2 yılda neler yaptığımız, ne gibi faaliyetler gösterdik, bu süre içerisinde hazırladığımız projeler ve gerçekleştirme oranları ile ilgili sizlere bilgi vermek. Bunlardan bir tanesi faaliyet programımızın özetini içeren, diğeri ise kentini dinle kendini dinle diye radyo projemiz var. Basın müzesi, Harput hamam müzesi projelerimiz var. Harput hamam müzesi projesini cemiyet olarak hazırladık ve belediye başkanımıza sunduk" dedi.

Toplantı, hazırlanan projelerin sinevizyonda gösterilmesiyle sona erdi.


KOVANCILAR'DA YANGIN TATBİKATI
Elazığ'ın Kovancılar ilçesi Hükümet Konağı’nda yangın ve tahliye tatbikatı gerçekleştirdi.  

Kovancılar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile Hükümet Konağı'nda görevli yangın söndürme ekipleri, olası bir yangında yapılması gerekenler ile kurtarma çalışmaları üzerine tatbikat gerçekleştirdi. Hükümet konağında gerçekleştirilen tatbikatta, itfaiye erleri yangına müdahale ederken, mahsur kalanları da pencerelerden kurtardı. Yaralılarda sedyelere bağlanarak binadan çıkartıldığı tatbikat başarılı bir şekilde sona erdi. 

Belirli aralıklarla yangın ve tahliye tatbikatı yaparak, yaşana bilecek olaylara müdahale konusunda beceri kazanıldığını belirten, Belediye Başkanı Hacı Akpınar, "Bundan sonrada benzer tatbikatlarımız koordineli bir şekilde devam edecek. Yangın gibi yaşanacak olayları en az kayıpla kapatmak için ekiplerimiz her zaman hazır bulunuyor" dedi.


KOVANCILAR BELEDİYESİ, YEŞİLYURT BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ
Elazığ Kovancılar Belediyesi Birim Müdürleri, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner'i ziyaret ederek, Kovancılar'a yapılacak park projesi üzerine fikir alışverişinde bulundu.  

Kovancılar Belediyesinin daveti üzerine Şubat ayı içerisinde ilçeyi ziyaret eden Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, Kovancılar ilçesinin merkezine yapılması düşünülen park alanı üzerine destek sözü vermişti. Elazığ Kovancılar Belediyesi Birim Müdürleri, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner’i ziyaret etti. Güner, Yeşilyurt Belediyesinin projeleri ve hizmete sunduğu modern park alanlarıyla ilgili bilgiler verdiği görüşmede Kovancılar'a yapılacak park projesiyle ilgili düşüncelerini paylaştı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Güner, karşılıklı fikir alışverişi şeklinde geçen görüşmede Kovancılar ilçe merkezine ortaklaşa yapacakları modern görünümlü yaşam alanı üzerine hazırlanan projenin teknik detaylarını ele aldıklarını söyledi. Yeşilyurt Belediyesinin tüm belediyelerle ortaklaşa çalışmalar yapabileceğini, paylaşıma her zaman açık olduklarını belirten Güner, “Geçtiğimiz aylarda Kovancılar Belediyesini ziyaret ettiğimizde ilçe merkezine yapılması düşünülen park alanında incelemelerde bulunmuştuk. Bu ziyaretin ardından iki kardeş belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri görüşerek park alanıyla ilgili fizibilite çalışması yapıp, akabinde bir proje hazırladılar. Kovancılar Belediyesi’nden gelen kıymetli dostlarımızla projenin teknik detayları üzerine değerlendirmelerde bulunduk” şeklinde konuştu.

Kendilerine gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini sunan Kovancılar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Alparslan Akpınar ise Yeşilyurt Belediyesiyle kardeş belediye olduktan sonra karşılıklı ziyaretlerin devam ettiğini ifade etti. Akpınar, “Kovancılar ve Yeşilyurt Belediyesi olarak bilgi paylaşımı ve yardımlaşmaya önem veriyoruz. Bu kapsamda Kovancılar ilçemize yapacağımız park alanı başta olmak üzere diğer hizmetler anlamında Yeşilyurt Belediyesinin tecrübelerinden yararlanmayı amaçlıyoruz. Park projesine destek veren Yeşilyurt Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. İki kardeş belediyenin ortaklaşa yapacağı çok önemli hizmetler olacaktır. İlçemize kazandırmayı hedeflediğimiz park alanıyla ilgili hazırlanan projeye son şekli verdikten sonra çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.

Samimi bir havada geçen görüşmede Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Yaşar Kanatucu ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Lütfi İnan da hazır bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom