Sağlık çalışanları pedal çevirdi

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi tarafından 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında bisiklet turu düzenlendi.  

Sağlık çalışanları pedal çevirdi Güncel

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında “14 Mart Tıp Bayramında Sağlık Çalışanları Bisiklete Biniyor” etkinliği düzenlendi. Fırat Üniversitesi kampüsünde yapılan etkinliğe sağlık çalışanları, Fırat Üniversitesi Bisiklet Topluluğu üyeleri ve öğrenciler katıldı. Etkinlik kapsamında kampüse getirilen bisikletlere binen sağlık çalışanları ve öğrenciler sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla belirlenen parkurda tur attılar.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bu etkinliği düzenlediklerini belirten Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Kanser Şube Müdürü Dr. Osman Aktaş, “Bu vesileyle bütün sağlık çalışanlarımızın ve hekimlerimizin tüm arkadaşlarımızın tıp bayramını kutluyorum. Sağlığının korunması için fiziksel aktiviteye önem vermemiz gerekiyor. Bunun içinde Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ve bisiklet kulübü işbirliği ile böyle bir etkinlik yapmaya karar verdik” dedi.

Fiziksel anlamdan önemli bir aktivite olduğunu vurgulayan Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Cengiz Arslan, “Tıp bayramı dolayısıyla fiziksel aktiviteye önem vermek ve spor bilimleri fakültesi olarak bu etkinliğe destek veriyoruz. Bu günümüzün herkesin spor yapabilmesi açısından fiziksel aktivitenin önemi vurgulamak açısından bisikletli bir etkinlik yaptık” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom