Şehit ailelerine ve gazilere devlet övünç madalyası

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Personellerinden şehit ve malul olan personellerin ailelerine Bakanlar Kurulunun Onayı ve Cumhurbaşkanının tevcihi ile verilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Elazığ’da bulunan şehit ailelerine ve gazilere düzenlenen bir törenle takdim edildi.

Şehit ailelerine ve gazilere devlet övünç madalyası Güncel

Bir Otelde gerçekleştirilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Törenine Vali Murat Zorluoğlu, Eşi Sevcan Zorluoğlu, Elazığ Milletvekilleri Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile şehit ve gazi aileleri katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program daha sonra şehit ve gazilerin özgeçmişlerinin okunmalarıyla devam etti.

VALİ ZORLUOĞLU: ŞEHİTLİK İKİ GÜZELDEN BİRİNE KAVUŞMAKTIR
Törende bir konuşma yapan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu şunları ifade etti, “Şehitlerimizin bizlere emaneti olan çok değerli aileleri, kahraman gazilerimiz, değerli çalışma arkadaşlarım, vatanımızın bekası, milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliğimizin muhafazası için canlarını feda eden kahraman şehitlerimiz ve gazilerimizden bakanlar kurulu kararıyla devlet övünç madalyası, rozet ve berat almaya hak kazananlara madalyalarını tevcih etmek üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. İlimizde hak sahibi dört şehidimizin babasına ve dört kahraman gazimizin kendisine devlet övünç madalyası rozeti ve beratını tevcih edeceğiz.

Bugün Ankara’da cumhurbaşkanlığı külliyesinde bizzat Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla ve 56 ilde de il valilerin riyasetiyle eş zamanlı olarak madalya tevcih törenleri gerçekleştiriliyor.

Bu vesileyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın siz değerli şehit aileleri ile gazilerimize şükranlarını, selamlarını, muhabbetlerini, iyi dileklerini iletiyorum.

Bizim kültürümüzde savaşa gidenin, mücadeleye gidenin ardından güzel bir söz kullanılır. Denilir ki, 'iki güzelden biri' yani, bu insanlar için, şehitlikten veya gazilikten biri temenni edilir. Sizler, 'iki güzelden biri'ne kavuşmanın şerefine, izzetine, ikramına nail olmuş nadide insanlarsınız.

Sadece dünya hayatına ait zevkleri seçenlerle ebedi mutluluğu, yani şehitliği, gaziliği seçenler arasındaki mücadelenin kazananı, baştan bellidir. Buradaki kazanç, dünyadaki geçici başarıyı kimin elde ettiğiyle ilgili değildir; bu ebedi saadete nail olmakla ilgilidir. Bunun için şehitler, kıyamette şefaat etme ayrıcalığına sahip kılınmış kişiler arasında yer alır. Peygamberimiz, 'Allah rızası için sınırda bir gece nöbet beklemek, dünyadan ve dünyadakilerden daha hayırlıdır' buyuruyor. 'Allah yolunda ayağı tozlanan kimseye cehennem ateşi dokunmuyorsa', bu uğurda yaralanan, kanını döken, uzuvlarını kaybedenlerin ecrini artık siz hesap edin. Allah sizlerin nezdinde tüm gazilerimizden, şehitlerimizden razı olsun.

Muazzez şehitlerimizin bizlere emaneti olan şehit ailelerimizle ve gazilerimizle hangi vesileyle olursa olsun bir arada olmak bizler için çok büyük bir mutluluk ve şereftir. Esasen devletimiz tüm imkânlarıyla siz değerli şehit aileleri ve gazilerimizin yanında olmaya azami gayret ve çaba göstermektedir.

Bizler de Elazığ Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere tüm her fırsatta şehit annelerimizle, şehit eşleriyle, çocuklarıyla ve gazilerimizle bir araya gelmeye ve sizlerle daha yakından tanışma, sohbet etme, sorunlarınızı dinleme ve sıkıntılarınızı paylaşmaya çaba gösteriyoruz.

Biraz sonra devletimizin ve aziz milletimizin şehit ve gazilerine minnetlerinin ve şükran duygularının bir ifadesi olan övünç madalyalarını siz değerli şehit babaları ve gazilerimize tevcih etme ayrıcalığını yaşayacağım.

Ben bu vesileyle, tüm şehitlerimizi buradan bir kere daha rahmetle ve minnetle yâd ediyorum, gazilerimize sağlık ve afiyetler diliyorum.

Ülkemizin birliği ve beraberliğinin muhafazası, milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için şu anda Diyarbakır’da, Mardin’de, Şırnak’ta, Hakkâri’de teröristlerle göğüs göğse mücadele veren askerimize, polisimize Elazığ halkının selamlarını ve dualarını iletiyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun”.

Programda daha sonra Şehit Jandarma Er Yunus Yılmaz’ın Babası Saim Yılmaz’a, Şehit Polis Memuru Eyüp Emre Kan’ın Babası Rıfat Kan, Şehit Polis Memuru Hakan Horoz’un Babası Emrah Horoz, Şehit Polis Memuru Ahmet Küçüktağ’ın Babası Süleyman Küçüktağ, Gazi Uzman Jandarma Çavuş Önder Fatih Ayaz, Gazi Polis Memuru Mehmet Göktürk, Gazi Polis Memuru Sami Arslan ve Gazi Polis Memuru Sefa Güzelocak’a madalya ve beratları Vali Zorluoğlu tarafından verildi. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...