Çanakkale Zaferinin 101. yılı

Çanakkale Zaferi'nin 101. Yılını kutluyor, cennet vatanının kutsal şehitlerini saygıyla anıyoruz.

Çanakkale Zaferinin 101. yılı Güncel

VALİ ZORLUOĞLU’NDAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN YILDÖNÜMÜ MESAJI
Türk milletinin inancının, iradesinin, azminin ve bağımsızlık mücadelesinin en büyük destanı olan Çanakkale Savaşı, yalnız bizim değil dünya tarihinin de en önemli savaşlarından biridir.

Çanakkale zaferi, tarihe yazılmış eşsiz bir kahramanlık örneğidir.  Bu zafer,  öyle bir inanç ve ruhla yazılmıştır ki  sadece sayısal gücün  ve donanım üstünlüğünün savaşı kazanmada tek başına yeterli olmayacağını  adeta dünyaya kanıtlamıştır.  Vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan, bağımsız ve hür yaşama düşüncesinden hiçbir zaman taviz vermeyen ecdadımızın  “Çanakkale Geçilmez ! ” diye haykıran  bu sağlam ve sarsılmaz inancı neticesinde,  bizler bir asırdır bu topraklar üzerinde güvenle yaşamaktayız. 

Türk harp tarihinde eşine az rastlanır  bir kahramanlıkla canlarını feda eden  ve istiklalimizi eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimize ithafen milli şairimiz Mehmet Akif; 
“Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın,
Gömelim gel seni tarihe, desem sığmazsın.” diyerek o kahraman vatan evlatlarına  duyulan minnet ve şükran duygularını ifade etmeye çalışmıştır. 

Çanakkale’de  kahramanca  savaşıp  şehit düşen ecdadımızın  bizlere emaneti olan bu mukaddes vatanımızı, bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızı, sorumluluğumuzun bir  idraki olarak  geçmişten aldığımız ilhamla her geçen gün aynı şuur ve inançla  daha yükseklere taşıma kararlılığını göstereceğiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101’inci  yıl dönümünde Çanakkale’de tarih yazarak  bu toprakları bize vatan olarak bağışlayan Gazi Mustafa Kemal  Atatürk  ve silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi  sonsuz rahmetle anıyor,  gazilerimizi  minnetle yad ediyor,  aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.


MİLLETVELİ ÖMER SERDAR'DAN 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi,  o güne kadar tarihin tanık olmadığı, zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, iman, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğumuz ve dünya tarihine adımızı altın harflerle yazdırdığımız bir kahramanlık mücadelesidir. Milletimizin yeniden diriliş destanı olduğu gibi dünya tarihinin de seyrini değiştiren bir kardeşlik abidesidir.

Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun vatan toprakları için savaşmış ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz milletimizin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü örneğidir.

Bu güzel vatan için 250 bin şehidin verildiği eşine rastlanır bir savaş daha yoktur. Birlik ve beraberliğiyle birçok zorluğun üstesinden gelmiş aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren parlak zaferlere imza atmıştır. Vatan toprakları için canlarını seve seve vererek, bir milletin kaderini değiştiren, vatanımızı, bağımsızlığımızı, sarsılmaz imanlarıyla eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olamayan bir destan yazmış,  kendisinden çok daha güçlü bir orduyu Çanakkale Boğazı'nın sularına gömerek, bize gururla anlatacağımız bir zafer, huzurla yaşayacağımız bir vatan bırakmıştır. Milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti, her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşıyıp, bir yandan ülkemizi geleceğe dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşımak için mücadele verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya ve yüceltmeye devam etme gayreti içinde olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle,  vatan toprakları için canını feda ederek şehitlik mertebesine erişmiş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.


BAŞKAN YANILMAZ’DAN ÇANAKKALE ZAFERİ’Nİ ANMA MESAJI
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, imkânsızın hakikate dönüştüğü bir inanç mücadelesi olarak tarihte yerini alan Çanakkale Zaferi’nin aziz şehitlerini, rahmet ve şükranla andıklarını söyledi.

Başkan Yanılmaz iman ve inanç zaferi olan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde yayımladığı mesajında şunları kaydetti: "Aziz ecdadımız 101 yıl önce vatan, millet ve bağımsızlık sevdasını ve kararlılığını en güçlü şekilde, tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu millet, vatanına birlik ve beraberliğine yönelik tehditler karşısında daima dimdik durmuş, bu uğurda canını dahi feda etmekten kaçınmamıştır. Tarihe altın harflerle kazınan Çanakkale Destanı, bunun en güzel örneğidir. Çanakkale zaferi, birlik, beraberlik, dayanışma ve yokluk içinde var olmanın zaferidir, imkânsızın hakikate dönüştüğü bir inanç mücadelesidir. Vatanımız ve bağımsızlığımız uğruna şehadet şerbetini gururla içen aziz şehitlerimize her zaman minnettar kalacağız, milli birlik ve beraberlik içerisinde vatanımıza, bayrağımıza ve yarınlarımıza kararlılıkla sahip çıkacağız. Bu vesileyle bir kez daha Çanakkale Destanını yazan tüm şehitlerimizi saygı, rahmet, ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.”


ETSO BAŞKANI ALAN, ÇANAKKALE ZAFERİ ULUSUMUZUN DÜNYAYA HAYKIRIŞIDIR…
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdsir ALAN, “Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından olan Çanakkale zaferi,  halkımızın yoğun terör olaylarına maruz kaldığı bugünlerde milli birlik ve beraberliğin en güzel örneğidir” dedi.

Başkan ALAN mesajında; “18 Mart 1915 tarihinde zaferle sonuçlanan Çanakkale Savaşları, bizim en ağır şartlar altında dahi asla yenilgiyi kabul etmeyeceğimizin, bağımsızlık dışında bir alternatifimizin olmadığının dünyaya ilanıdır.

Millet olarak zor zamanlarda bir araya gelmeyi, kenetlenmeyi nasıl başardığımızı, vatan söz konusu olduğunda kimsenin canını dahi düşünmediğini herkes çok iyi bilmektedir. Bugün bu birlik ve beraberliğe daha da fazla ihtiyaç duymaktayız.

Ülke olarak bugün ulaştığımız noktayı en başta, vatan için canlarını feda etmekten çekinmeyen, vatan sevgisinin ne olduğunu, bağımsızlığın, özgürlüğün ne kadar yüce değerler içerdiğini gelecek nesillere gösteren kahraman şehitlerimize borçluyuz.

Bizlere ve bizden sonraki nesillere düşen, bu güzel toprakları sonsuza kadar barışın ve kalkınmanın yaşanacağı, herkesin bir arada daha güzel günlere ulaşmak hedefiyle, var gücüyle çalıştığı, dünyanın en çağdaş ve en gelişmiş ülkesi yapmaktır. Bu hedef bizim ulaşana kadar ve ulaştıktan sonra da asla dönmeyeceğimiz hayalimizdir.

Elazığ iş dünyası adına, bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale şehitlerimizi ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu topraklar için şahadet şerbetini içmiş tüm şehitlerimize bir kez daha Yüce Allah(c.c)’tan rahmet diliyor, saygı ve minnetle anıyoruz” şeklinde konuştu.


BAŞKAN NOZOĞLU’NDAN ÇANAKKALE ZAFERİNİN YILDÖNÜMÜ MESAJI
Ak Parti Elazığ Merkez İlçe Başkanı Av. Kadir Nozoğlu 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Başkan Nozoğlu mesajında; “Milletimizin, genç, yaşlı, kadın, erkek demeden milletçe mücadele ettiği ve tüm Dünya’ya “Çanakkale Geçilmez” olduğunu destansı biz zaferle anlatan milletimizin, Çanakkale Zaferinin 101. Yıl dönümünü kutluyor, bizlere bu büyük zaferin gururunu yaşatan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi.


KAMU SAĞLIK-SEN GENEL BAŞKANI ÜMİT KARATAŞ;
“Çanakkale Zaferi Milletimizin vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, milletimizin  neleri başarabileceğinin en güzel örneğidir'' dedi.
 
KAMU SAĞLIK-SEN GENEL BAŞKANI ÜMİT KARATAŞ açıklamasına şöyle devam etti;''18 Mart 1915 tarihinde kazanılan Çanakkale Zaferi kahraman milletimizin iman ve kahramanlığının destanıdır.Metrekareye 6 bin merminin düştüğü bu  vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, milletimizin  neleri başarabileceğinin en güzel örneğidir. 

Şehitlerimizin kutsal armağanı olan bu topraklara, damarlarında asil kan dolaşan, insanımız bugüne kadar sahip çıkmıştır ve bundan sonra da canından aziz tuttuğu bu kutsal emaneti koruyacaktır.

Milletimizin o makus kaderinin tekrardan ters döndüğü var olabilmesi adına, kahraman askerlerimizin göğüslerini dünyanın dört bir yanından gelen en kesif orduları siper edip,Milletimizi adeta yeniden var ettiği, koskoca tam 101 yıl. 

Çanakkale anlı, şanlı koskoca bir destanın adıdır! Milletimizin ateşle imtihanı, gurur levhasıdır, Tüm dünya küfrü bir olup gelse de, onun cehennem ateşini söndüren zemzem suyudur, İşte Çanakkale budur!

Milletleri millet yapan değerlerin başında milli hafıza gelir. Milli hafızadan yoksun bir millet, bugününü bilemez ve geleceğini de göremez. Bunun sonucu da haliyle hüsran ve yok oluştur. Gençliğimiz , geçmişte Çanakkale'de atalarımızın bize göstermiş olduğu ve Mehmet Akif'in ‘Asım'ın Nesli’ diye tarif ettiği, iman ve vatan aşkıyla hareket etmeye ant içmiş bir nesildir. 

Bu vatan için ölmesi emir olunduğu gün gözünü kırpmadan cepheye koşacak olan nesildir.Milletimiz sağ olduğu sürece, bu milletin kalelerini, bu Milletin Çanakkalelerini hiç bir kuvvet aşamayacaktır.

Çanakkale Zaferimizin 101.yıl dönümünde, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, Çanakkale savunması ile Milletimizin en büyük destanlarından birisini kanlarını dökerek tarihe yazan  kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi 'Vefası olmayanın, imanı da olmaz' düsturu ile minnet, şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.


THK ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI KURTOĞLU’NUN ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI
Türk Hava Kurumu Elazığ Şube Başkanı Tamer Kurtoğlu Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Kurtoğlu; “Çanakkale Zaferi, vatan topraklarımızı ve bağımsızlığımızı korumak için Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları tarafından, dönemin en güçlü ordularına sahip işgalci devletlere karşı kazanılmıştır.” dedi.

Kuroğlu sözlerine şöyle devam etti; “Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi; “ Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir.” Çanakkale'de elde edilen zaferin, hiç bir devletin, hiçbir ordunun, hiçbir silahın, yurt sevgisinden ve milli onurdan daha güçlü olmadığının en somut göstergesidir.”
Kurtoğlu sözlerini “Üzerinde bağımsız yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden, Vatanın her bir köşesinden kopup gelerek düşmanın karşısına dikilen ve 'Çanakkale geçilmez' diyerek canları pahasına bu toprakları savunan şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum.” diye sonladırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom