İstiklal Caddesi'nde patlama

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nnde bir patlama meydana geldi.

İstiklal Caddesi'nde patlama Genel

İSTANBUL VALİSİ ŞAHİN: "4 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ, 20 KİŞİ YARALANDI"  
İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyoğlu Kaymakamlığı önünde bir canlı bombanın kendini patlatması sonucu 4 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 20 kişinin de yaralandığını söyledi. Hayatını kaybedenlerin sayısını önce 3 olarak açıklayan Vali Şahin, daha sonra ağır yaralı olan bir kişinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı. Şahin, canlı bombanın da öldüğünü belirtti.  

Vali Şahin, olayın detaylı incelemelerinin devam ettiğini belirterek, detaylar netleştikçe yeni bilgiler verileceğini söyledi.

Vali Şahin, Nişantaşı, Bayrampaşa gibi yerlerde de bombaların patladığı yönünde sosyal medyada mesajların yayıldığına dikkat çekerek, bunların asılsız olduğunu kaydetti.

PATLAMADA YARALANANLARIN HASTANELERDE TEDAVİLERİ SÜRÜYOR
İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada yaralanan vatandaşların sevk edildikleri hastanelerde tedavilerine devam ediliyor. Yaralılar arasında 12 yabancı uyruklu vatandaş da  bulunuyor.  

İstiklal Caddesi’nde yaşanan patlamada çeşitli yerlerinden yaralanan vatandaşlar, tedavi edilmek üzere ambulanslarla farklı hastanelere sevk edildi. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 28 ambulans ve 3 UMKE ekibi ile olaya müdahale edildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada,yaralıların hastanelere dağılımı ise şu şekilde: "Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1'i çocuk olmak üzere 4 ‘ü ağır 17 yaralı, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1’i ağır 6 yaralı, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 2 yaralı, Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1 ağır yaralı,  Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi,3 yaralı, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3 yaralı,  Çapa Tıp Fakültesi 1’i ağır 2 yaralı, Eyüp Devlet Hastanesi, 1 yaralı”.

Patlamada yaralanan yabancı uyruklu vatandaşların ise hastanelere dağılımı şu şekilde: ”Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi  2 İsrailli 1 İzlandalı, Gaziosmanpaşa Eğitim Araştırma Hastanesi 3 İsrailli, Çapa Tıp Fakültesi’nde  1 Alman, 1 İsrailli, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 1 Dubaili, 1 İrlandalı, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2 İrlandalı olmak üzere toplam 12 yabancı uyruklu yaralı".


BOMBALI SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDENLERİN CENAZELERİ KALDIRILDI
Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde meydana gelen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin cenazeleri kaldırıldı.  

Saldırının ardından İstiklal Caddesi'nde çalışmalara başlayan polis, caddeyi boydan boya trafiğe kapattı. Yapılan incelemelerin ardından hayatını kaybedenlerin cenazeleri Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Beyoğlu Belediyesi ekiplerince İstiklal Caddesi'nin bir bölümü temizlenirken, olay yeri inceleme ekiplerinin delil toplama çalışmasının sürdüğü görüldü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom