Yeni Türkiye'de sivil toplum buluşmaları

Elazığ’da, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından "Yeni Türkiye'de sivil toplum buluşmaları" programı düzenlendi.

Yeni Türkiye'de sivil toplum buluşmaları Siyaset

Bir otelin toplantı salonunda gerçekleşen programa, AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı İsrafil Kışla, AK Parti 20. Dönem Sivas Milletvekili Nevzat Yanmaz ve Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri katıldı. Çanakkale Zaferinin 101. yıl dönümü olduğunu belirten AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, "Bizler İslam toplumu olarak son zamanlarda çok zor zamanlar geçiyoruz. Çanakkale 101 yıl önce 7 düvele karşı bu milletin, Anadolu insanının ve Müslüman coğrafyada katılan ve İslam Coğrafyasının birçok noktasından sadece bu ülkeye yardım etmek ve bu ülkedeki insanları kurtarmak için gelmemişti. Onlar İslam beldelerine, batılıların, egemen güçlerin ve zalimlerin ayak basmaması için hep birlikte direnmişlerdi" dedi.

Bu topluma hizmet etmenin önemli iki tane yolu olduğunu söyleyen AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı İsrafil Kışla, "Bunlardan bir tanesi siyasettir, diğeri ise sivil toplum kuruluşlarıdır. Ben de siyasete atılmadan önce 35 yıl birçok sivil kuruluşlarında hayatımı geçirdim. Pek çok kuruluşta başkanlık, genel başkan yardımcısı ve kuruculuk gibi 30 küsur sivil toplum kuruluşunda hizmet vermiş bir kardeşinizim. Sivil toplum kuruluşlarında görev yapan insanlar, kendisi için değil milleti, memleketi, geleceği için sosyal sorumluluklar içerisinde yer alır" diye konuştu.  

Toplantıların ana gayesinin Anadolu'da ki insanın düşüncelerinin Ankara'ya taşınması olduğunu dile getiren AK Parti 20. Dönem Sivas Milletvekili Nevzat Yanmaz, şunları kaydetti: 
“Ankara'dan gelen insanların burada sizlere bir şeyler söyleyip sadece söylediklerini dinleyerek gitmesi değil, sizlerin söylediklerini alıp Ankara'ya götürüp orada bir anlam ifade etmektedir. Bunları dile getirmektedir. İnşallah sizlerden alacağımız bilgiler ve tavsiyeler teklifler Ankara'da bir hamur haline getirilecek. Türkiye'nin sivil toplum teşkilatlarının şekillenmesinde ve insanlara yeniden dönüş olarak sağlanmasında katkıda sağlayacağını düşünüyorum.” 

Türkiye geçmiş yüzyıllardan beri Orta doğu coğrafyasında belirleyici bir rol üstlendiğini vurgulayan AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ise, şu ifadelerde bulundu: 
“Asırlarca dünyaya yön veren Osmanlı Devletinin devamı olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin bugün de bölgesinde yön verilen değil yön veren bir ülke konumuna gelmesi için hepimiz mücadele veriyoruz. Coğrafyamız çok sıkıntılı. Sınırlarımızın ötesinde yangın var ve bu yangını Türkiye'ye sıçratmaya çalışanlar var. Bütün bunları biliyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızı da hep birlikte sözün asıl sahibi olan sizlerle birlikte sizlerin vereceği ve önereceği fikirlerle Türkiye'yi daha mutlu daha barış içerisinde yaşayan bir ülke haline getirmek istiyoruz.” 

Program, STK temsilcilerinin anayasa, başkanlık sistemi ve terör sorunu hakkındaki görüşlerini yazılı ve sözlü olarak iletmeleriyle sona erdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...