MHP'den Doç. Dr. Bilal Çoban

Fırat Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç. Dr. Bilal Çoban, 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde MHP'den Elazığ Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

MHP'den Doç. Dr. Bilal Çoban Güncel
Fırat Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç. Dr. Bilal Çoban, 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde MHP'den Elazığ Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
 
Çoban, MHP Elazığ İl Binasında düzenlediği basın toplantısında, 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinden Elazığ Belediye Başkanlığına aday olduğunu söyledi. 
 
Çoban, Yeniden Elazığ sloganıyla başlattıkları seçim kampanyasını aylardır devam ettirdiklerini, bu süre zarfında Elazığ'ın birçok önemli problemini gündeme taşıyıp çözüm önerileri sunduklarını kaydetti. 
 
Kampanya hazırlıkları kapsamında, Elazığ merkezinde bulunan 40 mahalleye yönelik ortalama 10’ar adet proje hazırladıklarını, Mahalle ölçekli bu lokal projelere merkezî nitelik taşıyan projeleri de ekleyerek, 400’ü aşkın proje hazırladıklarını belirten Çoban, "Bu projelerin hazırlık aşaması çok zaman aldı. Her proje için; beyin fırtınası, araştırma inceleme, fizibilite yapılması, metinlerin yazılması, projelerin görsel hale getirilmesi, proje maliyetlerinin hesaplanması, kaynakların belirlenmesi ve beş yıllık stratejik plan içerisinde zaman planlamasının yapılması çok uzun ve yorucu bir çalışma dönemi gerektirmişti.
 
Bu iş için, aralarında Elazığ dışında yaşayan çok sayıda teknokratın da bulunduğu 100 kişilik bir teknik ekip oluşturuldu. Bu ekip, geçtiğimiz üç yıl boyunca çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Projelerin hazırlanması aşamasında, Türkiye’deki neredeyse bütün belediyelerin stratejik planları incelenip kentimizde uygulanabilecek nitelikteki proje fikirleri, Elazığ’a uygun formata dönüştürülerek proje havuzuna atıldı. Ayrıca, Avrupa ve ABD’de bulunan ve yaşanabilir kentler sıralamasında üst sıralarda yer alan bazı kentlerin belediyecilik felsefesi bizzat yerlerinde incelenerek dünya standartlarında proje fikirleri ile geri dönüldü. Projelerin kentin gerçekleriyle uyumlu hale getirilebilmesi ve yeni projeler üretilebilmesi için SWOT analizleri yapılarak, mahallelerin güçlü yönleri, zayıf yönleri, fırsatları ve tehditleri belirlendi. Projelerimizin bir bölümü, bu analizler sonucunda elde edilen verilere göre şekillendirildi. Ayrıca dolaylı ya da doğrudan, Elazığ’ın sorunlarına yönelik olarak gerçekleştirilmiş, bütün çalışmalar incelenerek sektörel problemler tespit edilip her bir problemin çözümüne yönelik projeler üretildi." diye konuştu. 
 
Tüm bu yoğun kampanya faaliyetlerini yürütülürken, hiçbir kişi, kurum ya da kuruluş ile karşı karşıya gelmemeye çalıştıklarını, sadece yapacaklacakları anlatarak, siyasi görüşü, ideolojisi veya dünya görüşü ne olursa olsun, Elazığ’da yaşayan ve kaygısı Elazığ olan herkesle Elazığ’a hizmet amaçlı bir birliktelik kurmaya ve ortak akıl oluşturmaya gayret ettiklerini ifade eden çoban, "Bu kentin sahipleriyle birlikte yönetmek düşüncesindeyiz.Şehrin problemlerinin çözümüne ve gelecek vizyonuna uygun olarak hazırlanmış 400 proje içerisinde Rekreasyon Alanları, Parklar, Spor Tesisleri, Pazar Yerleri, Kent Bilgi Sistemleri, Fuar Merkezleri, Sağlıklı ve Ucuz Su Elde Etme Projeleri, El Emeği Göz Nuru Merkezleri, Çocuk Gelişim Merkezleri, Şehir Meydanları, Otoparklar, Mahalle Hizmet Yerleşkeleri ve Kentsel Dönüşüm projesi gibi herkesi yakından ilgilendirecek projeler bulunmaktadır.Bu projelerin bazıları işsizliğe çözüm arayışı amacı taşırken, bazı projeler ile Belediyenin gelirlerinin arttırılması, bazılarıyla ise çocuklara, gençlere, kadınlara, yaşlılara, engellilere nefes aldırma amacı gözetilmiştir." diye konuştu. 
 
Konuşmanın ardından MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir ve Merkez ilçe Başkanı A.Vahap Erdem, Doç. Dr. Bilal Çoban'a başarı dileklerini ilettiler. 
 
Kaynak: Vedat YETİK

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom