Hamza Yanılmaz, mevlit ve dualarla anıldı

Elazığ eski Milletvekili ve iki dönem Elazığ Belediye Başkanlığı görevinde bulunan merhum Hamza Yanılmaz, vefatının 5. yıldönümünde Kültür Park Camii’nde okutulan Kur-an’ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve dualarla anıldı. Elazığ Belediyesi ve Akıncılar Derneği tarafından düzenlenen mevlide, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ailesi ve sevenleri katıldı.

Hamza Yanılmaz, mevlit ve dualarla anıldı Güncel

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, hem Elazığ’a, hem ülkemize yaşadığı süre içinde çok değerli hizmetler yapan merhum kardeşi Hamza Yanılmaz’ı vefatının 5. yıldönümünde andıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Allah mekanını cennet etsin, cennetteki makamını âli etsin. Hepimize sabır ve metanet versin. Bizler hiç birimiz ne doğum tarihimize, ne de ölüm tarihimize kendimiz karar vermiyoruz. Rabbimiz ne kadar nasip ve takdir ettiyse o kadar yaşıyoruz, ne bir saniye önce ne bir saniye sonra. Önemli olan yaşadığımız her anda, aldığımız her nefeste bizi yaradan, yoktan var eden, kendisine kul olarak şereflerin en şereflisi olarak tayin eden yüce rabbimizi devamlı anmak, hemhal olmak, onun helallerini yapmak, haramlarından da uzak durmaktır. Çünkü şu anda aldığımız nefesi ne zaman veremeyeceğimizi bilemiyoruz. Her nefes ölümü hatırlatan bir olaydır, her nefes  kendimizi hesaba çekmemiz gereken bir olaydır. Rabbim bizleri ölmeden önce kendini hesaba çekenlerden eylesin. Rabbim yarın her birimiz için vefat ettiğimizde arkamızdan ‘iyi hizmetlerde bulunmuştu’ denilenlerden eylesin.”

Akıncılar Derneği’ne ve programda emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Yanılmaz, “Rabbim kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi ve huzurumuzu bozmasın” dedi.

Akıncılar Derneği Başkanı Tevfik Sadak Dernek olarak, merhum Hamza Yanılmaz’ı vefatının 5. Yıldönümünde dualarla andıklarını belirterek, “Anma etkinliklerine katılan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Merhum Hamza Yanılmaz, dün akşam düzenlenen mevlit programının ardından bugün de kabri başında okunan Kur-an’ı Kerim ve dualarla anıldı. Anma programı doğrultusunda Hamza Yanılmaz anısına Hamza Yanılmaz Hatıra Ormanı'nda fidan dikim töreni de gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom