Köylülerden asker ve polise moral

Elazığ'ın Kovancılar ilçesine bağlı Tepebağı köyündeki kadınlar kendi evlerinde yaptıkları pasta ve börekleri terör örgütü ile mücadele eden asker ve polise gönderdi.  

Köylülerden asker ve polise moral Güncel

Kovancılar ilçesinin Tepebağı köyünde köy imamı Ali Türkgüzeli ile Muhtar Celal Çelik'in öncülüğünde köylü kadınlar, Şırnak, Hakkari, Mardin ve Diyarbakır'da görev yapan polis ve askerlere moral olsun diye pasta ve börek yaptı. Köylü kadınların evlerinde hazırladıkları pasta ve börekleri, muhtar Çelik ile İmam Türkgüzeli'ne teslim etti. Muhtar ve cami imamı da hazırlanan paketleri terör örgütü ile mücadele eden güvenlik güçlerine ulaştırılması için yetkililer aracılığı ile bölgeye gönderdi. Hakkari, Şırnak gibi çatışmaların yoğun olduğu bölgelerdeki polis ve askerlere moral olması için böyle bir şey yaptıklarını aktaran İmam Türkgüzeli, onlar için her gün akşam namazından sonra cemaatle Kur'an-ı Kerim okuyup, dua ettiklerini söyledi.

Köy Muhtarı Celal Çelik'te köylülerinin böyle bir etkinlik yapmasından uyduğu memnuniyeti dile getirerek, bölgede görev yapan tüm güvenlik güçlerinin her zaman yanlarında olacaklarını kaydetti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom