Elazığ'dan kısa kısa

27 Mart 2016 Elazığ Haberleri

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

ELAZIĞ'DA YÖNETİCİ EĞİTİMİ VE MOTİVASYONU KONFERANSI VERİLDİ
Eğitim Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şubesi tarafından okul yöneticilerine. "Yönetici eğitimi ve motivasyon" konulu konferans verildi.  

Edibe Can Konferans Salonu'nda gerçekleşen programa, Küçük Çekmece Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Eğitim Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şubesi Başkanı İbrahim Bahşi, STK Platformu Dönem Sözcüsü Hacı Ormanoğlu ve okul yöneticileri katıldı. Program, Cabir Karataş'ın Kur’an-ı Kerim tilaveti okumasıyla başladı. Bugünlerde ülke olarak birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduklarını belirten Başkan Bahşi, "Ülkemiz içten ve dıştan düşmanlarla ve terör vebasıyla mücadele verirken, gönül coğrafyamızda Müslüman kanı oluk oluk akarken elbette ki ümmetin umutla baktığı son kale olarak gördüğü ülkemiz ve milletimizin yeniden dirilişi ve medeniyetimizin yeniden inşasının mimarı olan yöneticilerimiz, sizler ve bizler bu sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirmek zorundayız" dedi.

Sendika olarak yöneticilerden beklentilerinden bahseden Bahşi, "Gönül coğrafyamızın, ümmetin bu millete bakışının sonucu olarak daha fazla gayret etmek zorundayız. Çalıştığımız kurumda bu sorumluluk ve bilinçle hareket ederek gayretimizi artırmak zorundayız. Bizim kendimize örnek alacağımız Peygamber efendimizin örnek hayatını, hayatımızda ve yöneticiliğimiz de uygularsak sorun kalmayacak. Peygamber efendimiz bir hadisinde ' Kolaylaştırın, zorlaştırmayın, müjdeleyin, sevindirin, nefret ettirmeyin' diyor. Kendimiz önce her alanda örnek olacağız ve mahiyetimiz altında çalışanlara da bu davranış ve yaptıklarımızı onlardan da isteyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Program, Küçük Çekmece Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz'ın, "Yönetici eğitimi ve motivasyon" konusunda konferans vermesiyle sona erdi.İKİNCİ EL AÇIK OTO PAZARI ASFALTLANDI
Elazığ Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Galericiler Sitesi doğu tarafında kurulan 2. El açık oto pazarında başlattığı asfalt çalışmalarını tamamladı. 

Şehir merkezinde trafikte aksamalara ve görüntü kirliliğine yol açması nedeniyle geçtiğimiz Kasım ayında Galericiler Sitesi doğu tarafına taşınan 2. El açık oto pazarı, gerçekleştirilen asfalt çalışmalarının ardından yepyeni yüzüyle hizmete sunuldu. 

Gerçekleştirilen asfalt çalışmasının ardından her Pazar açılan 2. el açık oto pazarı kavuştuğu modern görüntüyle, araç alıp-satan vatandaşların daha rahat hizmet alıp-vermesine olanak sağlayacak. ÇİRA-İ OSMANLI TİYATRO ATÖLYESİ TİYATROLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Çira-i Osmanlı Tiyatro Atölyesi, 27 Mart Tiyatrolar Günü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi.  

Çira-i Osmanlı Tiyatro Atölyesi Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Genel Sanat Yönetmeni Mahmut Yıldırım ve tiyatro oyuncuları katıldı. Uluslararası Tiyatro Enstitüsü'nün 1961 yılında aldığı bir kararla 27 Mart gününü Dünya Tiyatrolar Günü olarak kabul ettiğini belirten Genel Sanat Yönetmeni Yıldırım, "Uluslararası Tiyatro Enstitüsü'ne üye ülkeler 27 Mart gününü Tiyatro Bayramı olarak kutlamaktadır. Tiyatrolar gününde, tiyatroyu halka sevdirmek için etkinlikler yapılır. Hayatın bir parçası ve güzel sanatların en ilgi çekici kollarında olan tiyatroda, harekete, konuşmaya ve bazen de müziğe yer verilir" dedi.

İlk tiyatronun nerede, nasıl ve ne zaman başlandığının bilinmediğini söyleyen Yıldırım, "İlkel insanların av dönüşü avladıkları avın çevresinde sevinç gösterileri yaparken çıkardıkları seslerle dans etmelerinden ortaya çıktığı sanılmaktadır. Zaman geçtikçe toplu yaşamaya başlayan insanlar belirli zamanlarda toplanmaya başladılar. Bu toplantılarda içlerinden biri yüksek bir yere çıkarak taklitler yapar, şarkılar söyler ve halkı güldürecek öyküler anlatırdı. Bu tür oyunlar zamanla şenliklere, panayırlara dönüştü. Toplumun ilgisini çekecek konular bulundu ve oyunlar bir sanat özelliği kazandı" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom