Çiftçiler dikkat!

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi, Elazığ ve Malatya’da orta kuvvette, yer yer kuvvetli zirai don beklendiğini bildirerek, meyvecilik, zirai faaliyetle uğraşan vatandaşları uyardı.

Çiftçiler dikkat! Güncel

Hava sıcaklıklarında yaşanan düşüş nedeniyle Elazığ’da bulanan Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından, don uyarısı yapıldı. Uyarı merkezinden yapılan açıklamada,  “Malatya, Elazığ il ve ilçelerinde orta kuvvette, yer yer kuvvetli zirai don beklendiğinden meyvecilik ve zirai faaliyetle uğraşan vatandaşlarımızın, ilgililerin olumsuzluklara karşı dikkatli, tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi.

Bölgede yaşanan hava durumu ile ilgili de bilgi aktarılan açıklamada, “Havanın Elazığ’da çok bulutlu zamanla parçalı bulutlu, Malatya’da çok bulutlu yer yer hafif yağmurlu, Adıyaman’da parçalı az bulutlu, Tunceli ve Bingöl’de ise çok bulutlu yer yer yağmurlu geçeceği tahmin edilmektedir. Rüzgarların kuzeyli yönlerden hafif kuvvette, yer yer orta kuvvette esmesi beklenmektedir. Gece sıcaklıklarında 2-3 derece düşüş beklenmektedir” ifadelerine yer verildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom