İzzetpaşa Meydanı’nda sessiz kitap okuma etkinliği

Elazığ’da kütüphane haftası nedeniyle vatandaşlara ücretsiz kitap dağıtımı yapılarak, “Sessiz kitap okuma” etkinliği düzenlendi.

İzzetpaşa Meydanı’nda sessiz kitap okuma etkinliği Güncel

30 Mart-5 Nisan Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Halk Kütüphanesi tarafından “Sessiz kitap okuma” etkinliği gerçekleştirildi. İzzetpaşa Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlik öncesinde İl Halk Kütüphanesi tarafından vatandaşlara 400 adet kitap dağıtıldıEtkinliğe İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk ile İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Pirinçci de katıldı.

Önemli olanın insanları okumaya yönlendirmek olduğunu belirten Öztürk, “Bu amaçla bizde burada öğrencilerimizle, halkımızla ve yazarlarımızla bir arada bu etkinli yaptık. Kütüphane Müdürlüğü’nün öncülüğünde yapılan bu faaliyet etkili bir şekilde yapıldı” dedi.

Hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kütüphane haftasını kutladıklarını vurgulayan Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Pirinçci ise, “Kütüphane haftasının üçüncü gününde Türkiye çapında olduğu gibi bizim ilimizde de aynı saatte sessiz kitap okuma etkinliği düzenledik. Amacımız kütüphaneyi tanıtmak, kitap okuyama özendirmek ve vatandaşlarımızı kütüphaneye çekmektir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom