Elazığ'dan kısa kısa

30 Mart 2016 Elazığ Haberleri

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

BAŞARILI DOKTORLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Elazığ’da son bir yıl içerisinde sağlık hizmetlerinin sunumunda örnek davranışlarda bulunan ve alanında başarı göstermiş doktorlara yönelik düzenlediği ödül programı bugün yapıldı.
 
İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda yapılan programa Vali Murat Zorluoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Feyzi Dönmez, İl Sağlık Müdürü İbrahim Halil Akkuş,  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Latif Üstünel ve ödül alacak doktorlar katıldı.

Programda bir değerlendirme yapan Vali Murat Zorluoğlu, “Bu yıl İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinde ve diğer kurumlarda görev yapan ve başarılı çalışmaları nedeniyle de öne çıkmış hekim arkadaşlarımıza Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından gönderilen teşekkür belgelerini takdim etmek, ayrıca plaket ve hediyelerini vermek üzere buraya toplanmış bulunuyoruz. Sözlerime başlarken fedakârca çalışan ve bu belgeyi almaya hak kazanan hekim arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sağlık alanında ülkemiz son yıllarda büyük aşamalar kat etmiştir. Ülkemiz bir sağlık turizmi ülkesi haline gelmiştir. Avrupa başta olmak üzere birçok ülkeden ülkemize tedavi olmak üzere gelen yabancı hastamız vardır. Sağlık alanında yapılan büyük yatırımlar vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet olarak geri dönmüştür. Ben bütün bu çalışmalara katkı sağlayan bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum”.  

VALİ ZORLUOĞLU: HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ YIKAMAZ
Ülkemizde yaşanan terör hadiselerine de değinen Vali Zorluoğlu şunları kaydetti, “Ülkemiz son zamanlarda ciddi bir terör tehdidi ile karşı karşıyadır. Ankara ve İstanbul’da meydana gelen canlı bomba hadiselerinde çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır. Bu hadiseler ülkemizi olduğu gibi Elazığ’ı da etkiledi. İnsanlarımız sokağa çıkmakta, alışveriş merkezlerine gitmekte ve toplu olarak bulunmakta biraz tereddüt geçiriyorlar. Elazığ ülkemizin en huzurlu ve güvenli şehirlerinden bir tanesidir. Her hangi bir terör hadisesi yaşanmaması için her türlü tedbiri aldık ve titizlikle bunları uygulamaktayız. İnsanlarımızın normal yaşamlarına devam etmelerine, alışverişlerini devam ettirmelerine mani bir hal bulunmamaktadır. Rahatlıkla her türlü alışveriş mekânlarına ve sosyal mekânlara gidebilirler. Vatandaşlarımız rutinlerine devam etsinler, aksi durum terör örgütlerinin maksadına ulaşmalarına neden olmaktadır. Terörün amacı insanlarda korku oluşturmaktadır. Hiçbir terör örgütü Türkiye Cumhuriyetini yıkamaz, başa çıkamaz. Buna millet olarak Elazığ olarak dur demeli, normal hayatımıza devam etmeliyiz”.

Programda daha sonra 2015 yılında başarılı çalışmalara imza atan 15 hekime teşekkür belgeleri, plaket ve hediyeleri Vali Murat Zorluoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Feyzi Dönmez, İl Sağlık Müdürü İbrahim Halil Akkuş,  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Latif Üstünel tarafından verildi.


DONMUŞ, SİGORTA ACENTELERİ DERNEK BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
Elazığ Sigorta Acenteleri Derneği’nin 2016 yılı  Olağan Genel Kurul Toplantısı dernek üyelerinin katılımıyla Elazığ TSO Meclis Salonunda yapıldı.  Genel Kurulda Dernek başkanlığına Cihan Donmuş  seçilirken, toplantıda 2016 yılında yapılacak faaliyetler değerlendirildi.

AMACIMIZ SEKTÖRÜ DAHA İYİ YERLERE TAŞIMAKTIR
Sektörün en önemli sorunlarının başında birlik ve beraberlik hususunda yaşanan sıkıntıların olduğuna işaret eden Başkan Donmuş, “Amacımız kişisel çıkarları bir kenara bırakarak sigortacılık sektörünün gelişimi için ne gerekiyorsa o doğrultuda çalışmaktır. Bugün öncelikle tüm katılımcı arkadaşlarımızın bu konudaki ortak görüşü ve kanaati bizleri sevindirmiştir. Sigortacılığın daha iyi yerlere gelmesi için tüm meslektaşlarımız arasındaki birlik, beraberlik ve dayanışmanın tesisi için bu dönem yoğun bir gayret içerisinde olacağız. Başta yetişmiş eleman sıkıntısı olmak üzere, aşırı ve haksız rekabet, eğitim gibi bir çok problemlerimiz bulunmaktadır. Bu problemlerimizin üstesinden gelmenin yolu da birlik ve beraberlikten geçmektedir.   Ben bu düşüncelerle yeni dönemin sektörümüze ve ilimize hayırlar getirmesini temenni eder, tüm sektör temsilcilerine saygılarımı sunarım” dedi.

Sigorta sektörünü Elazığ TSO Meclisinde temsil eden üyelerden Hikmet Afacan’da Elazığ TSO Meclisi olarak sektörün gelişimi ve Elazığ TSO’dan talep edilecek her türlü destek ve işbirliği noktasında gerekli iletişimleri sağlaya hazır olduğunu belirterek, genel kurulun tüm sektör temsilcilerine hayırlı olmasını diledi.  


KOVANCILAR’DA ‘PEYGAMBER SEVGİSİ’ KONFERANSI
Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde yazar Abdüsselam Semre tarafından “Peygamber Sevgisi” konferansı verildi.  

Yazar Abdüsselam Semre, Kütüphaneler Haftası kapsamında Kovancılar İlçe Halk Kütüphanesi’nin tarafından organize edilen “Peygamber Sevgisi” konferansına konuşmacı olarak katıldı. Kaymakam Hasan Gündoğdu, Belediye Başkanı Hacı Akpınar, ilçe protokolü ve çok sayıda davetlinin katıldığı konferansta konuşan Abdüsselam Semre,  tasavvufi öğretileri dikkate almak gerektiğini kaydetti. 

Çeşitli konferanslar organize ettiklerini belirten İlçe Halk Kütüphane Müdürü Selami Demir ise, kültürel etkinliklerle toplumsal kaynaşmayı ve kültür birliğini oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.


ZİRAAT KATILIM BANKASI YÖNETİCİLERİ BAŞKAN ALAN’I ZİYARET ETTİ
Doğu Anadolu Bölgesinde ilk olarak Elazığ’da açılan Ziraat Katılım Bankası’nın Yöneticileri Serhat Özdemir ve Muharrem Lütfü Ünalan, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek Banka hizmetleri hakkında bilgiler vererek, Elazığ TSO Üyelerine yönelik hizmet ve çözüm ortağı olmaya hazır olduklarını ifade ettiler.

DEVLET GÜVENCESİNDE İLK KATILIM BANKASI
Ziraat Katılım Bankası Elazığ Şube Yöneticisi Sertah Özdemir, ziyarette verdiği bilgide, dünyada bir ilk olarak sermayesinin yüzde yüzünün devlet güvencesinde olduğu ilk katılım bankasının Ziraat Katılım Bankası olduğunu belirterek, “Sayın Başkanım, Banka üst düzey yöneticilerimizin takdire şayan kararı ile Kayseri’nin doğusundaki ilk şubeyi Elazığ’a açmış bulunuyoruz. Bankamız sermeyesinin yüzde yüzü devlet güvencesinde olup bu dünyada bir ilktir. Bankamızın ilk şubesinin açılışını 29 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirmiştir.  Aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız, Ziraat Katılım Bankası'na hesap açtıran ilk mudi olmuştur. Müşterilerini her koşulda dinleyen ve onlara özgü çözümler sunmayı kendisine temel felsefe edinen Ziraat Katılım Bankası; yalnızca müşterileri ve hissedarları için değil, topluma ve tüm paydaşlarına değer katacak çalışmalarda bulunmak için faaliyet göstermektedir. Bu amaçla Elazığ’da faaliyetlerine başlamış olan Bankamız ile Elazığ TSO arasında kısa bir süre içerisinde bir sözleşme yaparak Elazığ TSO Üyelerine yönelik özel çözümler üretme noktasında bugün Sayın Başkanımızı ziyaret ediyoruz. Sayın Başkanımıza göstermiş olduğu ilgi ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz” dedi. 

FİNANS SEKTÖRÜ İŞDÜNYASININ OLMAZSA OLMAZIDIR
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Alan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Türk bankacılık tarihinde çok değerli bir yere sahip olan Ziraat Bankası’nın bir başka bankacılık kolu olan Ziraat Katılım Bankasının Elazığ Şubesinin açılmış olmasından dolayı Elazığ iş dünyası adına tüm Ziraat Bankası Yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Müdürümüzün nazik ziyaretiyle önümüzdeki günlerde Banka üst düzey yöneticilerinin katılımı ile üyelerimiz için özel bir anlaşma paketi imzalayacağız. Hali hazırda şu an banka yöneticileri üyelerimize özel çözümler üretme noktasında bizlere güvence vermişlerdir. İş dünyası ile bankacılık ve finans sektörü et ve tırnak gibi birbirlerini tamamlayan iki yapıdır. Biz Oda olarak, bu yapının güçlenmesi ve üyelerimizin daha uygun koşullar ve bürokrasiden arındırılarak hizmet almasını talep ediyoruz. Bu noktada Ziraat Katılım Bankası yöneticilerimizin yaklaşımları için teşekkür ediyor, şubenin ilimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.


İŞADAMI MEHMET YILDIRIM SEZA ÇİMENTO FABRİKASINI ZİYARET ETTİ
Baskil’deki Seza Çimento Fabrikası’nı ziyaret eden Yıldırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve ETİ Krom AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım, Çimento fabrikasını teknolojisi, üretim kapasitesi ve çevreye duyarlılığı ile çok beğendiğini ifade ederek, böylesi bir yatırımı yapanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Baskil’deki Türkiye’nin en çevreci çimento fabrikasını ziyaret eden İşadamı Mehmet Yıldırım’ı Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ağırladı.

YILDIRIM: ÇOK GÜZEL BİR TESİS
İşadamı Mehmet Yıldırım, Bölgemizin ihtiyacı olan bir tesisin son teknoloji kullanılarak kurulmuş olmasından mutlu olduğunu belirterek, “Bir sanayici olarak, böyle bir tesisi yapan Yasemin Açık Hanım ve SYCS grubu tebrik ediyorum. Çok güzel bir tesis yapmışlar. Bölgemizin de ihtiyacı olan bir tesis. Teknolojiye uygun, güzel bir teknoloji kullanmışlar. Hem çevreye duyarlılığını hem de kaliteli çimento üretimi yapıldığını biliyorum. Türkiye de bayağı çimento fabrikası var ama bunlar genelde eski devlet tarafından kurulmuş tesisler. Bu teknoloji de kurulmuş tesisler saysanız bir elin beş parmağı kadar ancak vardı. Bu beş parmaktan birinin olmasından dolayı tekrar kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

YILDIRIM: ELAZIĞ’A AYRICALIKLI BİR YATIRIM
Tesisten övgüyle bahseden İşadamı Mehmet Yıldırım, “Yasemin Hanım’ın hem Elazığlı olması hem Elazığ’a yatırım yapması çok ayrıcalık. Bu ayrıcalığın değerini Elazığlıların bilmesi lazım.Bu fabrikada büyük bir istihdam oluşacak. Bu istihdamın bu fabrikanın yanında fabrikanın çevresinde yan işler oluşması dolaylı çalışacak işçi sayısını hesaba kattığınız da büyük bir istihdam demek. Yasemin Hanıma başarılar diliyorum. Elazığ kamuoyunda STK’lardan ve kurumlardan Yasemin Hanım gibi yatırımcılara destek verilmesini bekliyorum. Bizim gibi sanayiciler bir birine destek verecek ki ülkemiz büyüyecek” açıklamasında bulundu.

YILDIRIM: BU KADARINI BEKLEMİYORDUM
ETİ Krom AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım, “Kurulmuş olan bu fabrikanın dizayn olarak ve makine ekipman olarak teknolojiye çok uygun, güzel bir tesis olarak gördüm. Güzel bir iş yapılmış. Öneri vereceğim bir şey bana kalmamış. Özellikle çevreye duyarlılığı çok güzel bir tesis olmuş. Bu kadar büyük bir fabrika beklemiyordum. Ben yaklaşık 1,5 milyon ton bir kapasite olarak tahmini yapmıştım. Ama gezimde 2 milyon ton çimento kapasitesi olduğunu öğrendim.Bu güzel bir kapasite. Türkiye’de bu kapasitelerde çok az tesisler var. Diyecek bir kelime bulamıyorum. Çok güzel bir tesis.Fabrikanın ilk klinkerini de aldık. Sanayici olduğumuz için bunları seviyoruz” ifadelerini kullandı.

PROF. DR. AÇIK: ÇOK ŞÜKÜR ÜRETİME BAŞLADIK
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ise “Mehmet Yıldırım bey ülkemizin çok önemli işadamlarından biridir. Aynı zaman da farklı sektörlerde çok başarılı faaliyetler gösteren şirketler guruplarına sahipler. Bugün burada bizi ziyaret ettiler. Bu anlamlı ve destekleyici ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Fabrikada üretimin başladığını belirten Prof. Dr. Yasemin Açık, “ben doğuda bir kadın girişimci olarak bu büyüklükte ki yatırımımı yaparken, Mehmet Yıldırım beyefendi gibi değerli işadamlarının varlığını yanımızda hissetmemiz, onların desteklerini hissetmemiz bizim için gerçekten çok önemli. Gerçi bu yatırımın her aşamasında Mehmet Yıldırım beyefendi hep bizim yanımda olmuşlardır. Kendilerinin de söylediği gibi doğuda böyle bir yatırım yapılırken tüm STK’ların, resmi - özel kurum yöneticilerinin iş dünyasında ki iş insanlarının destekleri çok önemli. Ben de herkesin desteğini aldım bu dönemde. Bu beni çok motive etti. Fabrikamız da bitti çok şükür üretime başladık. Bundan sonraki dönemde de herkesin desteğini bekliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

PROF. DR. AÇIK: ELAZIĞ’A VEFA BORCUMUZU ÖDEMEK İÇİN YAPTIK
Türkiye’nin en büyük fabrikalarından biri olan çimento fabrikasını neden kurduklarını da açıklayan Prof. Dr. Yasemin Açık, “burada sonuçta çok sayıda kişi istihdam edilecek. Aslında doğduğumuz büyüdüğümüz topraklara vefa borcumuzu ödemek, doğuda kalkınmanın gelişmenin, özellikle bölgesel kalkınmanın gerçekleşmesine katkı sağlamak için bu yatırımı yaptık. Allah bizi mahcup etmesin, inşallah başarılı oluruz” dedi.

ETİ Krom A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım ve Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık daha sonra fabrikayı gezdi. Fabrika hakkında bilgiler alan İşadamı Mehmet Yıldırım, görüş ve önerilerini bildirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom