Elazığ'dan kısa kısa

31 Mart 2016 Elazığ Haberleri

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

ASİLHAN ARSLAN ELAZIĞ TSO BAŞKANLIĞI’NA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Alacakaya Mermer Yönetim Kurulu Üyesi ve Arslanlı Alçı A.Ş Genel Müdürü Asilhan ARSLAN yaptığı yazılı açıklama ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Oda Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Asilhan ARSLAN, yaptığı açıklamada, "Kalkınmaya, gelişmeye, değişmeye, dönüşmeye emek veren, ihracat yapan, istihdam sağlayan koca bir camiayı temsil eden ticaret ve sanayi odaları çağı, dünyayı iyi okuyup zamanın hızına uymak durumundadır. Ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Ticaret ve Sanayi odaları şehirlerimizin ve ülkemizin kalkınmasında önemli misyonlar üstlenmektedir. İlimiz ekonomisinin ve sivil toplum kuruluşlarının lokomotifi konumunda olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın şehrimizin kalkınması ve ticaret hacminin yükseltilmesi noktasında büyük sorumluluğu vardır. Bizler tecrübeli, enerjik ve dinamik kadrolarla bu sorumluluğu üstlenmek ve Elazığ'ın geleceğine yeni ufuklar  açmak istiyoruz. Toplumun bütün kesimlerine kucak açıp siyaset, bürokrasi, sivil toplum örgütleriyle bir arada, birlik beraberlik içinde kalkınmış bir Elazığ oluşturmak istiyoruz. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası seçimleriyle beraber Elazığ’ın her görüşünden, her noktasında insanın bir araya geldiği ortak ses ve ortak payda da buluşma noktası oluşturmak istiyoruz.

Organize Sanayi Bölgesi, Üniversitesi, Sivil Toplum Kuruluşları ve Elazığ'ın gelişmesi için elini taşın altına koyacak bütün kesimlerle; gelişen ticareti, kültürel aktiviteleriyle daha refah bir Elazığ bizi bekliyor. “Elazığ’ı ve Elazığ ekonomisini zirveye taşımaya adayız.” Bu duygu ve düşüncelerle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına aday olduğumu değerli Elazığ kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.“ dedi.

Asilhan ARSLAN kimdir?
Asilhan Arslan 1975 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Elazığ’da tamamladı.  1998 yılında Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Projima A.Ş ve Alacakaya Mermer yönetim kurulu üyeliği yapan Asilhan Arslan, Tarsus, Adana, Gaziantep otoyol projesi, Ankara Pozantı otoyol projesi, Korad Sahil Yolu projeleri olmak üzere Türkiye ve Dünya çapında birçok projede yöneticilik yaptı. 

30’un üzerinde ülke ile ticari ilişkilerde bulunan Asilhan Arslan, halen Arslan Arslanlı Alçı yönetim kurulu üyesi ve genel müdürü görevini yürütüyor. Asilhan Arslan aynı zamanda Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Fırat Meclisi Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütüyor. 

İyi derecede İngilizce bilen Asilhan Arslan evli ve 2 çocuk babasıdır. 

 

ELİMDER YÖNETİMİ BAŞKAN ALAN’I ZİYARET ETTİ
Elazığ İmam Hatip Mezunları Derneği (ELİMDER) Başkanı Hüsamettin Gül ve Dernek yöneticileri Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular.

HAYIR HİZMETİ YAPANLARA KAPIMIZ VE GÖNLÜMÜZ HER ZAMAN AÇIKTIR
ELİMDER Başkanı Hüsamettin Gül, dernek çalışmaları hakkında Başkan Alan’a bilgiler vererek özellikle İmam Hatip misyonuna uygun genç nesillerin yetişmesi ve toplumda yozlaşma ve çürümeye karşı bir direnç oluşması hususunda önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Bizlerin bu hizmetlerinde desteklerini esirgemeyen hayır sahiplerine ve kuruluşlarımıza minnet borçluyuz. Amacımız derneğimizin amaç ve hedeflerine uygun şekilde bu tür hayır hizmetlerini artırmaktır.”dedi.

Başkan Alan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Hayır hizmeti yapanlara kapımız ve gönlümüz her zaman açıktır. ELİMDER’in bu doğrultuda ki çalışmalarını yakından biliyoruz. Kendilerine gelecek nesillerimize yapılan bu yatırımlar için teşekkür ediyorum.  Yüce Allah (c.c.) yar ve yardımcınız olsun. Odamız ve Şahsım adına sizlerle her platformda beraber olduğumuzu ve her türlü faaliyetiniz de üzerimize düşün ne var ise yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Bu düşüncelerle ziyaretiniz için bir kez daha teşekkür eder, başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim” dedi. 

 

BİK GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MUSTAFA CANBEY ELAZIĞ’A GELİYOR
Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey bir dizi etkinlik kapsamında  14 Nisan’da Elazığ’a gelecek. 

Basın İlan Kurumu ile Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Medyada Yeni Yönelimler ve Gazeteciliğin Geleceği” konulu konferans düzenlenecek.  Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey 14 Nisan 2016 Perşembe günü  Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan konferansa konuşmacı olarak katılacak. 

Basın İlan Kurumu Elazığ Şube Müdürü Murat Yürekli, İletişim Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan konferansa tüm medya mensuplarının  davetli olduğunu söyledi. 

 

U-14 LİGİ ELAZIĞ ŞAMPİYONLARI KUPA SEVİNCİNİ VALİ ZORLUOĞLU VE BAŞKAN YANILMAZ İLE PAYLAŞTI
U-14 Ligi 2015-2016 futbol sezonunda Elazığ şampiyonu olan Elaziz Belediyespor U-14 takımı, Elazığ Belediyesi’ni ziyaret ederek, şampiyonluk sevincini, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile paylaştılar. 

Elazığ Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen '12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası'na katılan oyunculardan oluşan Elaziz Belediyespor U-14 takımı, ligin son müsabakasında Elazığ İl Özel İdarespor’u 3-2 mağlup ederek, şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonluk kupaları ile birlikte Vali Zorluoğlu ve Başkan Yanılmaz ile buluşan genç yetenekler, Türkiye U-14 Şampiyonasında da başarılı olacaklarına inandıklarını ifade ettiler. 

BAŞKAN YANILMAZ: “12 YAŞ ALTI MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVALARIMIZDAKİ AMACIMIZA ULAŞIYORUZ”
Genç yetenekleri tebrik eden Başkan Yanılmaz, “Altyapıdan gelerek inşallah adım adım yukarılara doğru yükseleceksiniz. 2014 yılında 12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nı başlattığımızda, bütün planlamalarımız bugünler içindi. 2014 yılında 5 bin gencimizi eğitimlerden geçirmiştik. 2015 yılında ise 8 bine yakın gencimizi eğitimden geçirdik. Bu yıl için de hedefimiz 10 bin gencimizin bu eğitimlere katılmasıdır. Bu eğitimler sonucunda U-12, U-14 liginde mücadele eden takımlar oluşuyor” diye konuştu. Elde edilen bu şampiyonluğun başlangıç olduğunu dile getiren Başkan Yanılmaz, “İnşallah çok daha iyi yerlere geleceksiniz. Süper Ligde mücadele eden takımların oyuncuları inşallah sizlerin arasından çıkar” dedi. 

VALİ ZORLUOĞLU: “ZAMANINDA ATILAN ADIMLAR BAŞARIYI GETİRECEKTİR”
Genç yetenekleri kutlayan Vali Murat Zorluoğlu ise “Elazığ il şampiyonluğundan sonra inşallah Türkiye şampiyonasında da çok başarılı sonuçlarla döneceğinize inanıyorum” dedi.

Hiçbir başarının tesadüf olmadığına vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Zamanında atılan adımlar aşama aşama başarıyı getirecektir. Sizlerde hem teknik olarak, hem karakter olarak kendinizi geliştirerek, çok daha iyi yerlere geleceksiniz. Eminim içinizden birileri çok iyi takımlarda top koşturacaktır. Elazığ Belediyesi’ne ve Elazığ Belediyesi futbol takımı olan Elaziz Belediyespor’a teşekkür ediyorum” dedi. 

Dokuz takımın mücadele ettiği U-14 liginde oynadığı tüm maçları kazanarak, Elazığ şampiyonu olan Elaziz Belediyespor U-14 takımı, ilimizi Türkiye U-14 Şampiyonasında temsil edecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom