4,5G'nin ilk gününde 4,5 milyon aboneye ulaştı

BTK Başkanı Başkanı Ömer Fatih Sayan, 4.5G’ye geçişin ilk konuşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırımın yaptığını ilk günde 4.5G’yi 4,5 milyon abonenin kullanmaya başladığını açıkladı.

4,5G'nin ilk gününde 4,5 milyon aboneye ulaştı Ekonomi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, 4.5G’ye geçişin ilk gününde düzenlenen törende açıklamalarda bulundu. Sayan ilk günde 4,5 milyon abonenin 4.5G’ye geçtiğini vurgulayan Sayan “Dünyada en son kullanılan mobil iletişim teknolojisi IMT-Advance 4.5G hizmetine dün gece yani 10 saat önce ülkemize 'hoşgeldin' demenin ve bu hizmeti vatandaşlarımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplantıya girmeden önce 3 operatörümüzün sorumluluklarından son rakamları aldım. 4,5G'nin ilk gününde 4,5 milyon abonemiz bu hizmeti aktif olarak kullanmaya başladı” ifadelerini kullandı.

4.5G ile ilk görüşmeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığını belirten Sayan, “4,5G hizmetleri, dün gece saat 00.00 itibarı ile Nükleer Güvenlik Zirvesi kapsamında ABD'de bulunan Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Bakanımız Yıldırım’ın ilk 'Alo' demesiyle başladı. 4,5G teknolojisinin Türkiye'ye hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom