11. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali 11 Mayıs'da

Elazığ'da, 11 Mayıs'ta başlaması planlanan 11. Uluslararası Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali'nin bilgilendirme toplantısı yapıldı.

11. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali 11 Mayıs'da Güncel

Festival için çok iyi hazırlandıklarını dile getiren Dernek Başkanı Serdar Kara, “Bu yıl çok farklılıklarla karşınıza geliyoruz. Geçmiş yılların üzerine koyarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda festivalimizde yeniliklerimiz oldukça fazla. 11 Mayıs tarihinde başlayacak olan film festivalimiz de bu yıl ’Anadolu’da Medeniyetler ve Anadolu’da Kadın’ temasını işleyeceğiz. Festival açılışımızda bunlarla ilgili özel bir defile olacak. Bu temayla ilgili önemli filmler ve belgeseller ilimize gelerek destekleyecek ögelerden bir tanesi olacaktır” dedi.

1980’lerden sonra düşüşe geçen Türk sinemasının 2000 yıllarından sonra Amerikan sinemasına direndiğini belirten Jüri Başkanı Yönetmen Murat Şeker ise” Dünyada dizilerimiz Amerikan dizilerinden sonra en çok teveccüh gören ve satılan diziler. Çayda Çıra Film Festivali ile sizde bunun bir parçası olma konusunda gayret ve azim gösteriyorsunuz. Anadolu’nun her yerinde Türk sinemasının kitlelerle buluşabilmesi ve desteklenmesi buradaki etkinlikler daha önce hiç sinemaya gitmemiş insanların sinemayla buluşması film seyretme imkanlarının çeşitlendirilmesi çok önemli girişimlerdir” diye konuştu.

Film festivalinde halkın her çeşit filme doyacağını ifade eden Belediye Başkan Yardımcı Abdulhakim Aydın’da ” Bizlerde kurumlar olarak bu organizasyona destek vererek şehrimizin tanıtımına ve festivalimizin daha ileri seviyelere taşınmasına katkıda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...