Spor ve Sağlık Projesi başlıyor

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nun himayelerinde Elazığ’ın dört bölgesinde uygulanacak olan “Spor ve Sağlık Projesi” başlıyor.

Spor ve Sağlık Projesi başlıyor Güncel

Projede amaç her yaştan insanı sporla tanıştırmak ve sağlıklı yaşam için katkı sağlamak.

Elazığ Valiliği ve Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin işbirliği ile yapılacak “Herkes İçin Spor ve Sağlık Projesi” 6 Nisan – 6 Haziran tarihleri arasında uygulanacaktır.

Vatandaşlar uzman eğitmenlerin verecekleri eğitimlere ücretsiz olarak katılabilecekler. Projeye herhangi bir rahatsızlığı olmayan herkesin katılabileceği kaydedildi.

Herkes İçin Sağlık ve Spor Projesi il merkezinde dört bölgede başlatılacak. Bu alanlar, Doğu Kent Çim Saha, Abdullah Paşa Yakup Kılıç Spor Salonu Altın Park Yürüyüş Alanı, Merkez Kültür Park alanı ve Üniversite Mesire Bölgesi Park dinlenme alanı olarak belirlendi.

Faaliyetler bu bölgelerde Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri sabah üzeri 07.00, 08.00 ve 09.00’de birer saatlik üç dilimde, aynı günlerde akşam 16, 17 ve 18’de 3’er dilimlik 3 seans halinde yapılacak.

Belirlenen bu 4 bölgede yürüyüş, spor ve egzersiz programları Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Arslan yönetiminde, sorumlu öğretim elemanları nezaretinde Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri arasından seçilen 32 bayan ve 32 erkek toplam 64 eğitmen tarafından uygulanacak.

Etkinliklere katılan vatandaşların sağlık taramaları (kan şekeri, tansiyon vb.) Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılacak ve beslenme alışkanlıkları konusunda diyetisyen görevlendirilecek.

Yapılacak etkinlikler hakkında bir değerlendirmede bulunan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, projenin temel amacının insanları hareketsiz yaşamdan kurtararak spora alıştırmak olduğunu söyledi. Projenin şehrin dört ayrı noktasında aynı anda gerçekleştirilerek vatandaşların etkinliklere kolay erişimlerinin hedeflendiğini belirten Vali Zorluoğlu, Spor Bilimleri Fakültesinden uzman eğitmenlerin nezaretinde yapılacak sportif faaliyetlerin bilimsel çalışmalarla desteklenmiş sağlıklı sportif faaliyetler olacağını ifade etti. Vali Zorluoğlu ücretsiz gerçekleştirilecek olan faaliyetlere sağlıklı yaşama adım atmak isteyen her yaştan bütün Elazığlıları beklediklerini söyledi. 

Etkinlikler 6 Nisan Çarşamba günü saat 09.00’da Kültür Park Mamüretül Aziz Salonu önünde Sayın Valimizin de katılacağı açılış programı ile başlayacaktır. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom