Köylüler Yollarının Asfaltlanmasını Bekliyor

Alıncık köylüleri yollarının asfaltlanması için yetkililerden yardım beklediklerini söyledi.

Köylüler Yollarının Asfaltlanmasını Bekliyor Güncel
 Sivrice ilçesine bağlı Alıncık köyünde ikamet eden vatandaşlar yollarının asfaltlanması için yetkililerden yardım beklediklerini söyledi.
 
İki dönem Alıncık köyü muhtarlığı yapan Ramazan Çelik, asfalt için daha önce ödenek çıktığını ancak, bu ödeneğin başka köylerde harcandığını iddia etti. Çelik, "Köy yolumuzun asfaltlanması için yaklaşık 10 tane dilekçe ile başvuru yaptım. İki sefer yolumuza ödenek çıktı, ödenekler başka yerlere kaydırıldığı için yolumuz asfaltlanmadı" dedi.
 
Köyde ikamet eden Duran Bulut isimli vatandaş devletin köylerine istedikleri hizmeti getirmediğini ileri sürdü. Bulut, "Bizim köyümüz fakir diye devlet tarafından hizmet verilmiyor. Sivrice'de kim ağırlığını koyarsa asfalt oraya gidiyor. Ödenek geliyor ancak yollar başka yere yapılıyor. Sahipsiz olduğumuz için köyümüzle kimse ilgilenmiyor" şeklinde konuştu.
 
Elazığ'a atanan yeni Vali Ömer Faruk Koçak'tan asfalt yapımı için yardım beklediklerini belirten Alıncak köyü sakinlerinden Hurşut Özay, valinin yol sorununu çözeceğine inandığını kaydetti. Diğer köylüler de kurumlararası anlaşmazlıklar nedeniyle yol yapımının ertelendiğini aktardı. Köylüler, "Bazen hastamız oluyor, kışın özellikle araçlarımız yolda kalıyor. Traktörlerle araçlarımızı kaldıkları yerden çıkarmaya çalışıyoruz. Köye her gelişimizden sonra sanayiye gitmemiz gerekiyor, çünkü yollardan dolayı arabalarımızda sıkıntı oluyor. Yollarımızın yapılmasını istiyoruz. Kaymakamlığa gidiyoruz topu valiliğe atıyor, valiliğe gidiyoruz topu özel idareye atıyor. Sorunlarımızla ilgilenilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom