Regaib Kandiliniz kutlu olsun

Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi olan Regaib kandilini bu gece idrak edeceğiz. Regaip Kandilinin ilimize, ülkemize ve tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesini dileriz.

Regaib Kandiliniz kutlu olsun Güncel

VALİ ZORLUOĞLU'NDAN REGAİB KANDİLİ MESAJI
Dinimizde rahmet, bereket ve mağfiret ayları olarak bilinen ve müslümanların  birbirine kenetlenmesine vesile olan üç aylardan Recep ayının müjdecisi olan Regaip Kandili’ni idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Kandiller, manevi duygularımızın yoğunlaştığı, ilahi rahmet ve mağfirete ulaşma arzumuzu en üst noktaya taşıdığımız ve huzur bulduğumuz müstesna zaman dilimleridir. Bu önemli geceleri, doğruya, güzele, iyiye yönelebildiğimiz ölçüde  huzurlu, kazançlı ve bereketli zaman dilimlerine dönüştürebiliriz.

Bu vesile ile Elazığ’lı hemşehrilerimin ve İslam aleminin Regaip Kandili’ni tebrik ediyor, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. 


ÖMER SERDAR'DAN REGAİB KANDİLİ MESAJI
Üç Aylar; birbiri ardına açılan rahmet ve mağfiret kapıları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde barındıran, Regâib Kandili ile başlayan, Miraç ve Berat kandilleri ile devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi ile zirveye ulaşan, Ramazan Bayramı’yla da maddî ve manevî alanda “Bayram”a dönüşen manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır.

7 Nisan’ı 8 Nisan’a bağlayan gece Müslüman âlemi olarak Regâib Kandili’ni icra edecek olmanın huzuru içindeyiz. Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi olan Regâib Kandili, Cuma gecesine denk gelmesi sebebiyle de ayrıca bir fazilet müjdelemektedir. 

Receb-i Şerif, Şaban-ı Şerif ve Ramazan-ı Şerif ayları, Müslümanlar olarak Hakk’ın rahmet, bereket ve mağfiretine olan iştiyakımızı zirve noktaya taşıyıp huzur iklimine doğru seyahat ettiğimiz müstesna zaman dilimleridir. Dini hayatımıza canlılık katan bu aylar, aramızda insani değerlerin ve ahlaki erdemlerin artmasına, yardımlaşma ve dayanışma bilincinin çoğalmasına, inananların hayır ve iyilikte birbirleriyle yarışmasına vesile olmaktadır.

Dilimizde arzu, istek, emel, tutku anlamlarına gelen Regâib, geleceğe, istikbale yönelik arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı gözden geçirme imkânı veren, her türlü rağbet ve “regaib”imizi Rabbimize yöneltmemiz gerektiğini hatırlatan mübarek bir gecedir. Yüce kitabımız Kur’ an-ı Kerim’de de “Rağbetiniz sadece Rabbinize olsun” (İnşirah 7) buyrulmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimin, ülkemizin ve tüm Âlem-i İslam’ın Regâib Kandili’ni tebrik ediyor, üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi itminana kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, insanlığın hidayetine, barış ve huzuruna vesile olmasını, Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum.


BAŞKAN YANILMAZ’DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, üç ayların başlaması ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “Hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Regaip Kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. 

Başkan Yanılmaz, kandillerin manevi iklimiyle İslam alemi için müstesna bir yere sahip olduğunu belirterek, “Kandiller insanların maneviyatına ışık tutan, birlik ve beraberlik duygularını güçlendiren özel zaman dilimleridir. Hepimiz için manevi dünyamızda aydınlanmaya ve sorgulamaya vesile olmasını temenni ettiğim, üç ayların ve Regaip Kandilinin dünyanın dört bir yanında zulüm gören Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum. Başta değerli hemşehrilerimiz olmak üzere, tüm İslam aleminin Regaip Kandilini kutluyorum” dedi. 

MEHMET BAK'TAN REGAİP KANDİLİ MESAJI
Emir Emlak yetkilisi Mehmet Bak, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Mesajında tüm İslam aleminin Regaip kandilini tebrik eden Bak, “İslam alemi için son derece önemli bir yere sahip olan mübarek üç ayların müjdecisi Regaip Kandilini bu gece idrak edeceğiz. Bugün birçok yerde özellikle İslam coğrafyasında akan kanın, çekilen acıların bir an evvel durması, ülkemizde yaşanan terör olaylarının son bulması için bu özel geceden faydalanmamız gerek. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Elazığlıların ve İslam aleminin mübarek Regaip Kandilini kutluyor, mübarek üç ayların ve Regaib Kandilinin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom