40 üretici ile hibe sözleşmesi imzalandı

2018 yılı DAP desteklemeleri kapsamında başvuran ve başvurusu Bakanlığımız tarafından kabul edilen çiftçilerimizin hibe kabul sözleşmesi İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

40 üretici ile hibe sözleşmesi imzalandı Güncel

Toplantıya; İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan,  Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Salim Gökalp, Ziraat Yüksek Mühendisi Mehmet Karaca ve hibe sözleşmesi kabul edilen üreticiler katıldı.

İl Müdürü Karahan üreticilere yönelik yaptığı konuşmada; “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı DAP Projesi kapsamında uzun yıllar çiftçilerimize destek verdi.  Bu güne kadar Elazığ’da proje kapsamında 128 ahır ve 4 ağıl yapıldı. Bu kapsamda hak sahiplerine toplam 12.344.504 TL hibe ödemesi yaptık. 2017 yılı projelerinden 25 ahırın yapımı devam etmektedir. Bu ahırlar bittiğinde 2.961.000 TL daha hibe ödemesi gerçekleşecektir.

BU GÜNE KADAR 16 MİLYON TL HİBE ÖDEMESİ YAPILDI

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan konuşmasının devamında, Hayvancılık ile uğraşan üreticilerimize DAP kapsamında 16 milyon lira hibe desteği verdik. 2018 yılı içerisinde 316 üreticinin projesini Bakanlığımız Hayvancılık Genel Müdürlüğüne gönderdik. Bu projelerden 40’ı onaylandı. Projelerin toplam hibe tutarı 5.582.000 TL’dir. DAP projeleri sayesinde üreticilerimiz hayvan refahına uygun, modern, sağlıklı ve kaliteli işletmelere sahip olarak, ilimiz hayvancılığının gelişmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...