Bulut'tan Kılıçdaroğlu'na sert tepki

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında söylemiş olduğu sözlere sert tepki gösterdi.

Bulut'tan Kılıçdaroğlu'na sert tepki Siyaset

BULUT açıklamasında; "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sema Ramazanoğlu hakkındaki söylemiş olduğu sözlerden dolayı çok üzgün olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Gerçekten bir insana, bir genel başkana yakışmayacak sözlerdir. Bunu şiddetle kınıyoruz. Sadece Bakanımıza söylenen bir söz olduğu için değil aynı zamanda bir kadına, bir anneye söylenen çirkin bir söz olduğu için şiddetle kınıyorum" dedi.

BİZDE KADINA, ANNEYE LAF SÖYLENMEZ. ONLARIN AYAĞININ ALTI ÖPÜLÜR

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut; "Bizim inancımızda, bizim kültürümüzde, bizim geleneğimizde kadın kutsaldır, kadına kötü söz söylenmez, anneye kötü söz söylenmez hatta annenin ayağının altı öpülür. Ayağının altı öpülecek bir anneye böyle bir söz söylemek insanı yüceltmez aksine küçültür. Bundan dolayı Kılıçdaroğlu'nun bu ülkedeki bütün annelerden ve kadınlardan söylemiş olduğu sözden dolayı özür dilemesi gerektiğini düşünüyorum." dedi.

BEN HATA YAPTIM, GERÇEKTEN KASTIMI AŞTIM, BUNU SÖYLEMEMELİYDİM

Sözlerine devam eden BULUT, "Şu anda genel başkan sıfatını taşıyor olabilir, bu sıfatı taşıdığı için de saygı gösterilen bir kişi olabilir. Ama bir insanın gerçek değeri gördüğü saygıyla değil, gösterdiği saygıyla ölçülür. Bizde Kılıçdaroğlu'nun saygınlığını sayın Bakanımıza göstermiş olduğu saygı ile ölçüyoruz, ona söylemiş olduğu sözler ile ölçüyoruz. Bundan dolayı Kılıçdaroğlu'nun "Ben hata yaptım, gerçekten kastımı aştım, bunu söylememeliydim" deyip özür dilemesinin kendisini daha da yücelteceğini düşünüyoruz.

Aksi takdirde bugüne kadar bu tür şeylerin hesabını bu millet sandıkta ödetmiştir, Türk kadını da Kemal Kılıçdaroğlu'na söylemiş olduğu bu sözlerin bedelini bir daha ki seçimde ödetecektir diye düşünüyorum.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom