Elazığlılar dikkat! İl Özel İdaresi açıkladı

Elazığ İl Özel İdaresi 2018 yılı KÖYDES ödenek ve dağılımları belirlendi.

Elazığlılar dikkat! İl Özel İdaresi açıkladı Güncel

Geçtiğimiz yıl 25.709.042,00 TL olarak gerçekleşen KÖYDES ödeneğinde önemli oranda bir artış gerçekleşerek 2018 yılı için 42.848.403,00 TL oldu.

İl Özel İdaresi 2018 yılı  KÖYDES ödenek ve programları Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım  başkanlığında geçtiğimiz günlerde toplanan KÖYDES Tahsisat Komisyonunda belirlenmişti.

KÖYDES Tahsisat Komisyonunca ödeneğin sektörler bazında dağılımında en büyük payı içme suyu sektörü 15.871.340,04 TL ile alırken, köy yolları 10.148.676,02 TL ile ikinci sırada yer aldı. Ödeneğin kalan kısımları ise kanalizasyon, sulama, müşavirlik, ortak alım ve etüt proje sektörleri arasında dağıtıldı.

KÖYDES ödeneklerinin dağılımları hakkında bir açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, “2018 yılı KÖYDES ödeneğimiz geçen yıla oranla önemli bir artış göstermiştir. Köylerin altyapı ve üstyapısında yapılması gereken hizmetlerin sunulmasında, merkez ve bütün ilçelerimizde görev alanımızda bulunan bütün işlerle alakalı projelerin gerçekleşmesinde çok önemli katkı sağlayacak olan 2018 KÖYDES bütçemiz ilimize hayırlı olsun” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...