Elazığ'dan kısa kısa

09 Nisan 2016 Elazığ Haberleri

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

VALİ ZORLUOĞLU’NDAN 10 NİSAN POLİS HAFTASI MESAJI
Kurulduğu günden bu yana, devletimizin bekası; birliğimizin, beraberliğimizin muhafazası ve milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için fedakârca hizmet veren Emniyet Teşkilatımızın 171’inci kuruluş yıldönümünde, Türk Polisinin haklı gurur ve heyecanını paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Tarihi başarıyla, şan ve şerefle dolu Emniyet Teşkilatımızın, çağın gereklerine göre kendini sürekli yenileyen, demokratik değerlere, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygıyı her koşul altında gözeten bir anlayışla, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Emniyet Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünde şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, Elâzığ’ımızın bir huzur şehri olması için büyük bir özveriyle ve hizmet aşkıyla çalışan bütün polislerimize şükranlarımı sunuyor, tüm teşkilat mensuplarımıza aileleri ile birlikte sağlık, huzur ve başarı dileklerimle, selam ve sevgilerimi iletiyorum.


MUHTAR BİLGİ SİSTEMİ TANITILDI
Muhtarların taleplerini takip etmek ve etkin bir şekilde sonuçlandırmak amacıyla İçişleri Bakanlığınca oluşturulan "Muhtar Bilgi Sistemi" tanıtımı gerçekleştirildi.

Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen Muhtar Bilgi Sistemi tanıtım toplantısına Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, İl Mahalli İdareler Müdürü Mukadder Karaaslan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ile merkez köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda bir değerlendirme yapan Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez; “Muhtar Bilgi Sistemiyle ulaşılmak istenen amaç muhtarlarımızın taleplerini en hızlı ve en etkin bir şekilde değerlendirerek muhtarlara geri dönüş sağlanmasıdır. Talepleriniz için kurumlara veya kurum amirlerine giderek talep ve isteklerinizi dilekçeyle belirtiyorsunuz. Artık bu sistemle belki de kurumlara hiç gitmeden köy veya mahalle halkının taleplerini bulunduğunuz yerden doğrudan bizlere veya kurumlara iletebileceksiniz” dedi. 

Muhtar Bilgi Sisteminin çalışması hakkında da bilgiler veren Vali Yardımcısı Dönmez; “Burada bütün muhtarlarımız için düzenlenmiş kurumsal e-posta adresimiz var. Bu e-posta adresinin şifresini Mahalli İdareler Müdürlüğümüzden, ilçelerde Kaymakamlıklardan temin edebileceksiniz. Herhangi bir talebiniz olduğu zaman muhtar.gov.tr adresinden giriş yapılabilecek. Buradan başvuru formunu doldurarak taleplerinizi iletebileceksiniz. Bu talepler İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nce değerlendirilerek konu doğrudan ilgili kuruma aktarılıyor. Daha sonra ilgili kurum tarafından konunun gereği yapıldıktan sonra gerekli yerlere bilgi verilmektedir” dedi.

Program sonunda ilgili kurum temsilcileri kendi faaliyetleri hakkında sunum yaparak muhtarların sorularına cevap verdiler.


KOVANCILAR’DA İTRİ VE AROMATİK BİTKİLER DİKİLDİ
Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde itri ve aromatik bitkiler dikilmeye başlandı.  

Kovancılar Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından projesi oluşturulan itri ve aromatik bitki yetiştirilmesi için başlatılan çalışmalar uygulamaya geçti. İlçeye bağlı Yazıbaşı köyü sınırlarında belirlenen bölgeye düzenlenen programla ilk itri ve aromatik bitkiler dikildi. Dikim törenine, İlçe Kaymakamı Hasan Gündoğdu, Belediye Başkanı Hacı Akpınar, İl Genel Meclis Başkanı Baki Ölçücü, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

İlçe kaymakamı Hasan Gündoğdu, bugün başlayan çalışmaların önümüzdeki günlerde de devam edeceğini, itri ve aromatik bitki dikiminde kendilerine destek olan herkese teşekkür ettiklerini söyledi.


KOVANCILAR’DA ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT OKUTULDU
Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde şehitler için mevlit okutuldu.  

Türk Polis Teşkilatı’nın 171. yıldönümü nedeniyle Kovancılar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Merkez Camii’nde şehitler için mevlit okutuldu. Programa, İlçe Kaymakamı Hasan Gündoğdu, Belediye Başkanı Hacı Akpınar, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çerçi, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı. Cami İmamı Sabahattin Sarıgül tarafından Kur’an-ı Kerim okunarak, dua edildi.

Daha sonra camiye gelenlere Mevlit şekeri ve kolonya ikram edildi.


KOVANCILAR'DA 'NAMAZ' KONFERANSI VERİLDİ
Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde ilahiyatçı-yazar Abdulhamit Kahraman tarafından “Namaz” konulu konferans verildi.  

Kovancılar Halk Kütüphanesi tarafından “Namaz” konulu konferans düzenledi. İlçedeki lise öğrencileri ve vatandaşların katıldığı konferansta konuşmacı olarak ilahiyatçı-yazar Abdulhamit Kahraman yer aldı. Konferans öncesinde merkez Cami İmamı Nurullah Çolak ise Kur'an-ı Kerim okudu. Yazar Kahraman, katılımcılara namaz ve Kur'an-ı Kerim'in anlamını anlatarak, bilgiler aktardı.

İlçede her hafta bir konferans organize etmeye çalıştıklarını aktaran Kütüphane Müdürü Selami Demir, "Şuana kadar birçok konferans organize ettik ve hepsinden olumlu sonuçlar aldık. Bugünde ilahiyatçı yazarımızın katıldığı konferansla Namaz konusuna değindik.

Konferansa katkısı olan bütün okul idarecilerimizden, öğrencilerimize kadar her kese teşekkür ediyoruz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom