Başkan Erkoç: “Yeni üniversite kente pozitif katkı sağlayacak”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Yeni üniversiteyle Kahramanmaraş'ımız eğitim alanında çok gelişecek, pozitif katkı sağlayacak dedi.

Başkan Erkoç: “Yeni üniversite kente pozitif katkı sağlayacak”
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “Yeni üniversiteyle Kahramanmaraş’ımız eğitim alanında çok gelişecek, pozitif katkı sağlayacak” dedi.

Kahramanmaraş’a yeni üniversite kurulacak, üniversitenin adı ise İstiklal olarak belirlendi. Hükümet tarafından 15 yeni üniversite açılmasına ilişkin kanun tasarısı meclise sunuldu. Yeni kurulacak üniversiteler içinde Kahramanmaraş’a 2’inci üniversite de kurulacak. Kahramanmaraş’a kurulacak yeni üniversitenin adı ise ‘İstiklal’ olarak belirlendi. Yeni kurulacak üniversitenin Kahramanmaraş’a hayırlı olması dileğinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz” dedi.

Yeni üniversiteyle Kahramanmaraş’ın eğitim alanında gelişeceğini söyleyen Başkan Erkoç, “Bugün çok güzel bir haber aldık cumhurbaşkanımızdan. Kahramanmaraş’ımızın geleceği için çok önemli bir yatırımın müjdesini aldık. Geleceğimize yatırım olan 2’inci bir üniversite sözü aldık. AK Parti hükümetlerimizden 2003 yılından beri verilen en önemli müjde bizim için. Tabi alt yapı ve üst yapı alanında hükümetimiz Kahramanmaraş’a tarihi yatırımlar yaptı. Kahramanmaraş’a yapılan bu yatırımlar sonucunda hükümetimiz 2’inci bir üniversite açma kararı aldı. Kahramanmaraş halkı olarak cumhurbaşkanımıza, başbakanımız, milletvekillerimiz ve genel başkan yardımcımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah bizde bu üniversitenin en iyi yapılanması için her türlü desteği vereceğiz. Kahramanmaraş’ımızın hayırsever iş adamları da bu üniversitemizin daha iyi konumda olması için kollarını sıvayıp desteklerde bulunacaklardır. 2’inci bir üniversite bizim için çok önemli. En büyük değerimiz insanımız ve onların eğitimidir. Bu yeni üniversite ile Kahramanmaraş’ımız eğitim alanında çok gelişecek. Yeni üniversite Kahramanmaraş için pozitif katkı sağlayacağı inancındayız” dedi

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...