ABD Büyükelçisi Elazığ'a davet edildi

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ABD Ankara Büyükelçisi John R. Bass’ı Elazığ’a davet etti.

ABD Büyükelçisi Elazığ'a davet edildi Güncel

Geçtiğimiz günlerde ABD Büyükelçiliği tarafından kendi vatandaşlarına uyarıda bulunularak aralarında Elazığ’ın da bulunduğu doğu ve güneydoğuda bulunan 19 şehre kesinlikle gidilmemesi yönündeki çağrıya, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’dan karşı çağrı geldi.

Başkan Yanılmaz, ABD Büyükelçisi John R. Bass’a Türkçe ve İngilizce gönderdiği mektupta,  Elazığ’ın güvenli bir huzur beldesi olduğunu belirterek Elazığ’a davet etti.

Başkan Yanılmaz’ın ABD Ankara Büyükelçisi John R. Bass’a gönderdiği mektup şöyle:

Sayın; John R. Bass

ABD Ankara Büyükelçisi

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği olarak kendi yurttaşlarınız ve büyükelçilik çalışanlarınızı, aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 19 ile gitmemeleri konusunda uyardığınız basın-yayın organlarında yer almıştır.

ABD vatandaşlarını gitmemeleri yönünde uyardığınız illerden biri olan Elazığ, tarihin her döneminde terörün hiçbir şekline asla prim vermemiş, devletinin ve milli değerlerinin yanında yer almış, bu özelliği ile “huzur adası” unvanını hep korumuz güvenli bir ildir.

Elazığ, tarihi süreç içerisinde özellikle de son 30 yılda hiçbir terör olayının yaşanmadığı, terörist unsurların yeşermesi ve yaşamasına asla imkân bulamadığı, halkının bu tür olaylara asla müsamaha göstermediği, her türlü terör olaylarının kınanması amacıyla düzenlenen mitinglere yüz binlerce hemşerimizin katıldığı şehirdir.  Elazığ, bu özellikleri sebebiyledir ki her yıl on binlerce yabancı turisti ağırlayan güvenli ve emin bir il konumundadır.

Elazığ’ın hiçbir güvenlik endişesine kapılmadan ve rahatlıkla gelinip gezilebilecek bir şehir olduğunu şahsınızın da bizzat müşahede etmesi amacıyla sizleri,  Elazığ Belediye Başkanı olarak şehrimize davet ediyorum.

Bu davetimizi kabul eder şehrimize gelirseniz,  Elazığ konusundaki endişelerinizin ne kadar yersiz ve gereksiz olduğunu bizzat görüp şehrimiz ile ilgili önyargılarınızdan kurtulmuş ve açıklamalarınızı revize etmek durumunda kalacağınız gerçeğiyle yüzleşmiş olacaksınız.

Mücahit YANILMAZ

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom