Kaçırılan pilotların durumu iyi

Lübnan'da kaçırılan biri Elazığlı iki Türk pilottan haber var

Kaçırılan pilotların durumu iyi Güncel

Lübnan'da kaçırılan biri Elazığlı iki Türk pilottan haber var; sağlık durumları iyi. Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Beyrut uçuşunu gerçekleştirdikten sonra personeli havalimanından otele götüren servis aracını durduran silahlı kişiler tarafından 9 Ağustos'ta kaçırılanTürk pilot Murat Akpınar ile yardımcısı Murat Ağca'nın ses kayıtları yayınlandı.

Pilot Murat Akpınar'a ait olduğu belirtilen ses kaydında Akpınar, sağlık durumlarının iyi olduğunu ancak kaygılarının her geçen gün arttığını ve bir an önce kurtarılmayı beklediklerini söyledi.

Kaçırılma nedenlerine ilişkin Murat  Akpınar, "Bizi neden kaçırdıklarını sorduğumuzda, Suriye'nin Azez bölgesinde 9 masum Lübnanlının kaçırıldığını ve onlara yardım edebilecek tek ülkenin Türkiye olduğunu söylediler" ifadesini kullandı.

Elazığlı Pilot Murat Ağca ise, kurtarılmaları için çaba gösteren herkese teşekkür ederek, ailesini, çocuklarını ve vatanını çok özlediğini ifade etti. Ağca, bir an önce acıların dinmesini ve sevdiklerine kavuşabilmeyi temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Lübnan makamlarından söz konusu kayıtlara ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Lübnan'da 9 Ağustos'ta, İstanbul-Beyrut seferini yapan THY personelini havalimanından otele götüren servis aracını durduran silahlı kişiler, Türk pilot Murat Akpınar ile yardımcısı Murat Ağca'yı kaçırmıştı. eylemin Suriye'de rehin tutulan 9 Lübnanlı için yapıldığı, Lübnanlıların serbest bırakılması halinde Türk pilotların serbest bırakılacağı belirtilmişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom