Büyükler geleneksel uçurtma şenliğine yarıştı

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde geleneksel hale gelen geleneksel uçurtma şenliğinin bu yıl 6.'sı düzenlendi.

Büyükler geleneksel uçurtma şenliğine yarıştı
Adıyaman
Adıyaman’ın Kahta ilçesinde geleneksel hale gelen geleneksel uçurtma şenliğinin bu yıl 6.’sı düzenlendi.

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen geleneksel uçurtma şenliğinde gökyüzü rengarenk uçurmalar ile şenlendi. Şenliğe katılan çocuklar, Kahta Cendere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yüzleri boyanarak şenlik alanına girdi.

Öğrenci ve çocukların gökyüzüne renkli uçurtmaları ile barış mesajı verdiği şenlikte, öğrenci velileri ve ebeveynlerin uçurtma ile uçak uçurtma yarışı da gözlerden kaçmadı.

Bu sene 6.’sı düzenlenen uçurtma şenliğine 7’den 70’e kesimde kesimden vatandaşın katıldığını vurgulayan ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, “Çocuklarımız burada çok güzel bir şey eğlendi. Çocukluğunu yaşayamamış büyüklerimizde içindeki çocukluklarını, uçurtma uçurarak bir nebzede olsa canlandırdı. Çocuklarımız, uçurtmalarının kuyruğuna bağladığı sevgiyi, hoşgörüyü, iyi dileklerini ve huzuru tüm dünyayı kuşatacak şekilde gökyüzünü salıverdi. İnşallah çocuklarımız sayesinde sevgi ve barış tüm dünyayı kuşatır. Dünyada barışın huzurun hakim olduğu bir gelecek çocuklarımızı kuşatır. Organizasyonumuza katılan herkese teşekkür ediyorum. Organizasyonda emeği geçen Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’ya, ilçe Milli Eğitim Arge birimi ve emeği geçen bütün personel arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etkinliğine, ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, ilçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek, ilçe Emniyet Müdürü Durmuş Ali Özkan, ilçe Belediye Başkan Yardımcısı Halil Geyik, kurum amirleri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...