Kahramanmaraş’ta ala geyikler doğaya bırakıldı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş'a gönderilen 6 ala geyik Başkonuş Yaylası'nda doğaya bırakıldı.

Kahramanmaraş’ta ala geyikler doğaya bırakıldı
Kahramanmaraş
Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş’a gönderilen 6 ala geyik Başkonuş Yaylası’nda doğaya bırakıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından ala geyiklerin neslinin devamı ve doğanın korunması amacıyla İstanbul Bahçeköy Kızılgeyik üretim tesislerinde üretilen 6 geyik, doğal yaşam alanına bırakılmak üzere Kahramanmaraş’a gönderildi.

Kentin önemli yayla turizm merkezlerinden biri olan Başkonuş Yaylası’nda geyikler doğaya bırakıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından 2 bin rakımlı yaylada doğaya bırakılan geyikleri vatandaşlarda heyecanla izledi.

Doğal ortama salınan ala geyikler, uçarcasına ormanın derinliklerine dalarak kayboldular. Doğaya bırakılan geyiklerin türünün çoğalmasının hedeflendiği belirtildi.

Geyiklerin koruma tedbirlerinin artırılması gerektiğini söyleyen Başkonuş Yaylası sorumlusu Serdar Erdoğan Yılmaz, “Kahramanmaraş’ın saklı cenneti Başkonuş Yaylasına Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 6 adet erkek geyik gönderildi. Bugün doğaya bıraktık bu geyikleri. Geyikler doğaya bırakıldı; amaç doğadaki serbest gezen geyiklerin neslinin kalitesini artırmaktı. Şu anda tahmini olarak 500 civarında geyik Başkonuş Yaylasında, Sersem Yaylasında dolaşmaktadır. Önemli olan bu geyikleri nasıl koruyacağız, koruma tedbirlerini nasıl alacağız? Koruma tedbirleri alma hususunda herkes elinden geleni yapmalıdır diye düşünüyorum" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...