Valisi Zorluoğlu Teknokent’i ziyaret etti

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Fırat Teknokent’i ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi.

Valisi Zorluoğlu Teknokent’i  ziyaret etti Güncel

Vali Murat Zorluoğlu, Fırat Teknokent'i ziyaret etti. Teknokentte faaliyet gösteren firmaları gezen Zorluoğlu, firma yetkililerinden gerçekleştirmeyi hedefledikleri projeler, üzerinde çalıştıkları teknolojik yenilikler ve ortaya koydukları ürünler hakkında bilgi aldı. Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın'da, çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Ülke genelinde kurulu bulunan teknokentler arasında iyi bir yerde olduklarını belirte Akın, teknoloji alanında yatırım yapan şirketlerle üniversitede üretilen bilimsel bilgiyi ve akademisyenleri bir araya getirdiklerini kaydetti.

Fırat Teknokent’in temellerinin 2005 yılında atıldığını, çok ortaklı bir yapılanması ve yönetim kurulu olduğunu da dile getiren Akın, faaliyet gösteren firmaların ürettikleri ürünler, patent başvuruları, teknokentin mali kaynakları ve insan kaynağı hakkında bilgiler aktardı.

Fırat Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren SODES destekli Lego ve Robotlarla Bilimin Eğlenceli Dünyasına Yolculuk Projesi kapsamında eğitim alan öğrencileri de ziyaret eden Vali Zorluoğlu, onlarla sohbet edip eğitimleri hakkında bilgi aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom