Bu hafta hava nasıl olacak?

Meteoroloji 13.Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, 5 ili kapsayan bölgede, Çarşamba gününden itibaren şiddetli rüzgar ve fırtına, Cuma gününden itibaren ise hava sıcaklıklarında 10-15 derece arasında düşüş beklendiğini bildirdi.

Bu hafta hava nasıl olacak? Güncel

Hava sıcaklıkları ile ilgili Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Mevsim normallerinin 10-12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının serin ve yağışlı hava ile birlikte hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor. Yurdumuzun, çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Bölgemizde mevsim normallerinin yaklaşık 10-12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının beklenen serin ve yağışlı hava ile birlikte, Perşembeyi Cumaya bağlayan gece ve Cuma’yı Cumartesi’ye  bağlayan gece Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli illerinde10-15 derece arasında sıcaklıkların azalacağından, yer yer hafif don riski bulunmaktadır. Sıcaklıklar hafta sonundan itibaren tekrar yükseleceği tahmin ediliyor” denildi.

“KIS SÜRELİ FIRTINALAR BEKLENİYOR”
Elazığ bölgesinde rüzgarın etkili olacağına da dikkat çekilen açıklamada, “Çarşamba günü sabah saatlerinde başlayarak, Cuma günü sabah saatlerine kadar  rüzgarın etkili olacağı ve bölge genelinde kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği, hızının saate 40 ile 70 kilometre arasında değişmesi tahmin ediliyor. Yer yer hafif don, kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtına nedeniyle oluşacak olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi. 

Yetkililer, soba ve doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit gazı zehirlenmeleri ile çatı uçması gibi durumlar için önceden tedbir alınması yönünde uyarıda bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom