Volkswagen müşterilerine 5 bin dolar ödeyecek

Emisyon skandalı nedeniyle ABD’de büyük zararlara uğrayan Volkswagen, egzoz gazı yüzünden mağdur olan müşterilerine 5’er bin dolar tazminat ödeyecek.

Volkswagen müşterilerine 5 bin dolar ödeyecek Ekonomi

Alman otomobil devi Volkswagen, bir süredir ABD ile yaşadığı Emisyon skandalı sorununu 1 milyar dolar tazminat ödeyerek çözdü. Geçtiğimiz yıl ABD’ye satılan dizel motorlu araçların emisyon değerlerinde manipülasyon yapıldığı gerekçesizle büyük sorunlar yaşayan Volkswagen, sonunda araç başına 5 bin dolar tazminat ödemeyi kabul ederek emisyon skandalına son verdi. Volkswagen, ABD Çevre Koruma Dairesi (EPA, Kaliforniya Çevre Dairesi (CARB) ve ilgili kurumlar ile uzlaşmaya vardığını duyurdu.

Volkswagen anlaşma gereğince emisyon değerleri manipüle edilen 2 litre motor hacmine sahip 500 bin aracı geri çağırmayı teklif etti. Alman devi, söz konusu araçları satın alan müşterilerine tamirat imkânı sunduğunu ve araç sahiplerine 5 bin dolar tazminat ödeyeceğini açıkladı. ABD’deki emisyon skandalının Volkswagen’e toplam bedelinin 2.8 milyar dolara mal olacağı tahmin ediliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Burak @Alman kıyağı

22 Nisan 2016 07:52

Ülkemizdeki bağnazların( almansa iyidir) ezberi sayesinde ülkemize çivi çakmadan, zerre yatırım yapmadan en yüksek satışları. Yapanlar, en kötü malzemeyi Türkiye piyasasında kullananlar, Amerika da rekabet edebilmek için de hileye baş vuruyorlar! Ama yine de bizim gibi milli düşünemeyen ülkeler için en iyi bunlar sömürüp dursunlar..

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom