İşaret dilinde 23 Nisan kutlaması

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Genç Osman İşitme Engelliler İlk ve Orta Okulu’nu ziyaret etti. Ziyarette Başkan Yanılmaz’a Başkan Yardımcısı Sedat Karataş ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Karaaslan da eşlik etti. 

İşaret dilinde 23 Nisan kutlaması Güncel

Başkan Yanılmaz’ı çiçeklerle karşılayan İşitme engelli öğrenciler, ellerinde Türk bayraklarıyla, işaret diliyle ve büyük bir coşkuyla İstiklal Marşı’nı okudular. Okul öğrencilerinden Seher Kaya’nın okuduğu ‘23 Nisan’ şiiri beğeni topladı. Okul hakkında bilgi veren Okul Müdürü Emin Esendemir, ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutlayan Başkan Yanılmaz, “Sizler geleceğimizsiniz. Sizler ne kadar bilgili, görgülü olur, geleceğe ne kadar iyi hazırlanırsanız, bu ülke ebediyen sağlam temeller üzerinde yürüyecektir” dedi.

“BAŞARILI OLMAK, MÜCADELE ETMEKLE DOĞRU ORANTILIDIR”
“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında sizlerle özellikle bir arada olmayı istedim”  diyen Başkan Yanılmaz, “Elazığ Belediyesi bünyesinde İşitme engelliler futbol takımımız var ve geçtiğimiz yıl Türkiye İşitme Engelliler Süper Ligi’nde şampiyon oldular. Türk milli takımımız da Avrupa şampiyonu oldu. Ve o takımda Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler futbol takımımızdan da 6 futbolcu yer aldı. Bu başarılar bizim için son derece gurur ve mutluluk vericidir. Danimarka’nın Kopenhag kentinde düzenlenecek olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasında Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler futbol takımımız ülkemizi temsil edecek. 100 metrede dünyanın en hızlı koşan atleti ayaklarından engelli olan bir kardeşimizdir. Protezleriyle dünyanın en hızlı koşan atletleri arasına girmiştir. Başarılı olmak, mücadele etmekle doğru orantılıdır. Hiçbir şey mücadelemize engel olmamalıdır” şeklinde konuştu. Daha sonra öğrencilerle işaret dilinde keyifli bir sohbet gerçekleştiren Başkan Yanılmaz, sevgi gösterileri eşliğinde okuldan ayrıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom