23 Nisan kutlu olsun

Sondakika23.com ailesi olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz.

23 Nisan kutlu olsun Güncel

ELAZIĞ VALİSİ MURAT ZORLUOĞLU:
Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 96’ncı yıl dönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Zorluoğlu mesajında şunlara yer verdi;

“23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesinin tecelli ettiği en önemli kurumumuz olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu, Cumhuriyetimiz ve demokrasimizin temellerinin atıldığı tarihi bir gündür.

Kurulduğu günden itibaren egemenliğin ve bağımsızlığın sembolü haline gelen TBMM, ülkemizde demokrasinin gelişmesine, milli birlik beraberliğimizin güçlenmesine ve ülkemizin kalkınma hamlelerine öncülük yapmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ”sözünden yola çıkılarak, meclis iradesinin millet iradesinden aldığı güçle Cumhuriyet ilan edilmiş, bu sayede ülkemizin her bakımdan gelişmesi, kalkınması ve daha müreffeh hale gelerek modern dünyayla bütünleşmesi çabaları hız kazanmıştır.

TBMM’nin açıldığı ve millet iradesinin yönetime yansımaya başladığı 23 Nisan günü aynı zamanda, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olan sevgisinin ve güveninin bir yansıması olarak dünyanın ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak ilan edilmiştir. 

Çocuklarımızı ve genç nüfusumuzu; dünyadaki dönüşümü takip edebilen, demokrasi ve adalet duygusu gelişmiş, milli ve manevi değerlerini bilip onlara sahip çıkan, erdemli, hoşgörülü, insani değerlere bağlı, sorgulayıcı ve araştırmayı ilke edinmiş bireyler olarak yetiştirebilmek devletimizin en önemli öncelikleri arasında yer almaktadır.

Bu vesileyle çocuklarımızın, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.


AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ ÖMER SERDAR:  ​
Egemenliğin “kayıtsız ve şartsız” milletin olduğu, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve millet egemenliğinin ilan edilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. Yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlamaktayız.

Tarihimizin en önemli dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 tarihi, özgürlük aşkıyla yanan bir milletin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı şanlı bir istiklal mücadelesinin tarihidir. 

23 Nisan 1920’de,Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında tek yumruk olarak toplanan milletimiz, dört bir yanı işgal edilmiş vatanımızda özgürlük meşalesini yeniden tutuşturmuştur. Yokluklar içerisinde kurulan ilk meclis, önce milletimizi tek çatı, tek ülke, tek bayrak altında toplamış, daha sonra da eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmıştır. 

Milletimiz ve ülkemiz için dönüm noktası olan bu tarihin, Gazi Mustafa Kemal tarafından çocuklarımıza armağan edilmesi ise, onlara verilen değerin ve önemin en büyük göstergesidir.

Bu bayramın çocuklara armağan edilmesinin şüphesiz büyük anlamı vardır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz en değerli varlığımız, en büyük güvencemiz, çocuklarımızdır. Gelecek çocuklarımızın omuzlarında yükselecek, Türkiye Cumhuriyeti devleti çocuklarımızın başarısı ile dünyada adından söz ettiren, saygı duyulan bir devlet olacaktır.

Bu vesileyle, 23 Nisan’ı Türk ve dünya çocuklarına bayram olarak armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, başta olmak üzere istiklal mücadelemizde canını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi bir kez daha minnetle yâd ediyor, çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, daha müreffeh yarınlara ulaşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 

AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ EJDER AÇIKKAPI:  
AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yaptığı açıklamada hakimiyetin artık milletin olduğunu söyledi. Açıkkapı, "Çocuklar bu aziz milletin geleceğidir, onları yetiştirme tarzımız geleceğimizi de belirleyecektir. Milli ve yerli eğitim, öğretim metotları üzerinde ısrarla durup evlatlarımızın zihin kodlarını şekillendirme yöntemimiz olmalıdır” dedi.  

Yaptığı açıklamada, AK Parti’nin iktidara geldikten sonraki tarzına dikkat çeken Açıkkapı, eski Türkiye yerine yeni bir Türkiye'nin inşa edildiğini kaydetti. Açıkkaapı, "Eski dayatmacı, jakoben yönetim anlayışı bizimle beraber yok edilmiş, her türlü vesayet kurumları berhava edilerek, milletin artık kendi kendini yönetme dönemi başlamıştır. 23 Nisanlar aslında bu özlemin bayram halinde kutlanmasını ifade etmektedir. Daha önce dillendirilen ancak bir türlü gerçekleşmeyen egemenlik kavramı lügatteki anlamıyla hayata geçirilerek asli anlamını bulmuştur” diye konuştu.

Yarınları inşa eden bugünün AK kadroları olarak çocuklara daha mutlu, daha müreffeh bir ülke bırakmak istediklerini belirten Açıkkapı, şunları söyledi:
“Çağlar üzerinden aşırtılan bir dönemi AK kadrolar bu ülkeye yaşatmışlar, 14 yıllık iktidar dönemimizde 140 yıllık icraatlerin altına imza attık. Bundan sonra da muasır medeniyetler seviyesini aşmanın tek yolunun çalışmak ve sadece çalışmakla mümkün olacağını çocuklarımıza belletmenin gayretinde olacağız. Binlerce yıllık devlet geleneğine sahip bir medeniyetin mensupları olarak inşallah çok kısa sürede dünyanın iktisadi, siyasi ve sosyal alanlarda en ileri ülkelerinden birisi hedefine ulaşıp, evlatlarımızı da bu yönde motive eden siyasi bir tarzı ülke sathına yaymış olacağız”.


ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI MÜCAHİT YANILMAZ:
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Ulusal egemenliğimizin sembolü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın evrensel bir boyutta gurur ve coşkuyla kutladığını belirten Başkan Yanılmaz, " TBMM’nin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Aziz milletimiz 96 yıl önce milli irademize yönelik tüm tehditlere rağmen eşsiz bir mücadeleyle bağımsızlığını ilan etmiş, TBMM’nin açılmasıyla bağımsızlık mücadelemiz yeni bir boyut kazanmış ve tüm dünyaya örnek olmuştur. Her yıl evrensel boyutta kutlanan 23 Nisan’ın anlam ve önemi geleceğimizin teminatı çocuklarımızla daha güzel bir dünya için rehber olacaktır. İnanıyorum ki çocuklarımız,  sahip oldukları bilinç ve inançla geleceğin büyük Türkiye’sini şekillendirmeye devam edeceklerdir. Bu vesile ile milletimizi milli egemenlik çatısı altında birleştirmek için şanlı bir mücadele veren aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Daha mutlu, barış ve kardeşliğin egemen olduğu bir dünya diliyorum " dedi.


ELAZIĞ EMNİYET MÜDÜRÜ NİHAT İŞLEK:
Bu gün, Milli Bağımsızlığımızın, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. Yıldönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz.

Olağanüstü şartlarda oluşan ve Kurtuluş Savaşımızın mucizevi mücadelesine yön veren kararların alındığı çatı olan TBMM’nin kuruluş gününü çocuklara adayan Büyük Önder Atatürk, vatanımızın bağımsızlığı uğruna verilen kutsal mücadelenin nesilden nesile aktarılması suretiyle sürekli hafızalarda tutulmasının önemine vurgu yapmıştır.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü olarak bizler de bu bilinç içerisinde, geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin polisle iletişimini arttırmak ve polis-halk dayanışmasını sağlamak amacıyla yürüttüğümüz birçok faaliyetlerimize çocuklarımızı da dâhil etmekteyiz.

Yarınlarımız olan çocuklarımızın milli değerlerimize sahip çıkacak gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir.

Türk çocuklɑrının bu onurlu görevi en güzel şekilde yerine getireceklerine inanıyorum.

Bu duygu, düşünce ve inançla Ulusumuzun ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyor, TBMM’nin kuruluşunda ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.
 

ETSO BAŞKANI İDRİS ALAN: 
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN yayınladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında,  TBMM’nin açılışının ve Ulu Önder Atatürk’ün, Türk ve Dünya çocuklarına armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Alan,  23 Nisan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile millet egemenliğinin resmen hayata geçirilmiş olması adına önemli bir gün olduğuna vurgu  “Çocuklarımız ülkemizin geleceği için yetiştirdiğimiz fidanlarımızdır. Geleceğimizi güvence altına almak için, kendine güvenen, fikir üreten, teknolojiye hakim, araştırmacı, girişimci, vizyonu geniş birer birey olarak çocuklarımızı yetiştirmek de biz büyüklerin en önemli sorumluluğudur.  Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçenleri rahmetle anar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom