Bosna Hersek Bulvarı çalışmaları başladı

Elazığ Belediyesi’nce hayata geçirilen Bosna Hersek Bulvarı Peyzaj ve Altgeçit Projesi doğrultusunda alt geçit inşasına ilişkin fore kazık çalışmaları başlatıldı.

Bosna Hersek Bulvarı çalışmaları başladı Güncel

Elazığ Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan ve 655 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğindeki bir alanda hayata geçirilecek proje çalışmaları kapsamında, Bosna Hersek Bulvarı’nda orta refüj daraltılarak, kaldırımlar genişletilecek ve Buzluk Kavşağı ile Hulusi Sayın Lisesi aasında çift yönlü bir alt geçit inşa edilecek.  Zemin etüt çalışmalarının tamamlanmasının ardından başlatılan çalışmalar doğrultusunda alt geçidin sağlam zemine oturtulması için çakılacak 813 adet fore kazıktan 17’sine ilişkin çalışmalar tamamlandı.

Öte yandan çalışmaların başlatıldığı alanda İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nce de alandaki 4000’lik kanalizasyon hattına ilişkin başlatılan deplase çalışmaları da devam ediyor.

Projenin tamamlanmasıyla kent merkezindeki trafik yoğunluğu azalarak, araç seyir hızı artırılacak, yapılacak kapsamlı peyzaj çalışmalarıyla da cadde yepyeni bir kimlik kazanacak.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom