İlkokul öğrencileri şehitleri ziyaret etti

Elazığ’da ilkokul öğrencileri, şehitliği ziyaret ederek İstiklal marşının 10 kıtasını okuyup, karanfil bıraktı.

İlkokul öğrencileri şehitleri ziyaret etti Güncel

Elazığ Milli Egemenlik İlkokulu 1-E sınıfı öğrencileri “25 Nisan Kara Şehitlerini Anma Günü” münasebetiyle İcadiye Şehitliği ziyaret etti. Öğretmenleriyle beraber şehitliğe gelen minikler hep beraber istiklal marşının 10 kıtasını okudu. İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıp dua etti.

“25 Nisan Kara Şehitlerini Anma Günü” nedeniyle okulu 1-E sınıfı öğretmeni ve öğrencileriyle birlikte şehitliği ziyaret ettiklerini belirten Milli Egemenlik İlkokul Müdürü Sinan Yıldız, “Amacımız küçüklerimize şehitliğin anlam, önemi vatan ve millet sevgisini bu yaştan itibaren aşılamak. Türk milleti tarihi boyunca bağımsız ve özgür yaşamıştır. Bu toprakları kolay kolay elde etmedik. Her bir karışını şehit kanlarıyla suladık. Bun nedenle şehitlerimiz, gazilerimiz ve şehit ailelerimize minnet, şükranlarımızı sunmak üzere buraya geldik” dedi.

Çocukların şehitliği ziyaret etmelerinden dolayı memnuniyetini dile getiren şehit yakını Ferhat Taşcan, “Şehitliğimizin çarşı merkezinde olması gençlerin, çocuklarımızın ve bizden sonra gelen nesillerin şehirlere sahip çıkarak vatana, bayrağa ve birlik bütünlüğü sağlamak için yapılan emeklere saygımız her zaman var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet mekanlarının cennet ve ruhlarının şad olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom