Elazığ'a 8 yeni ambulans

Elazığ’da merkez 13 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 8 yeni ambulans düzenlenen törenle hizmete girdi.

Elazığ'a 8 yeni ambulans Güncel

13 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun bulunduğu Şahsuvar köyünde gerçekleştirilen açılış programına Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk, Ejder Açıkkkapı, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İbrahim Halil Akkuş, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, kamu kurumlarının temsilcileri ve köylüler katıldı.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İbrahim Halil Akkuş, 2002 yılında Elazığ’da 4 istasyon ve 4 ambulansın bulunduğunu, bugün gelişen sağlık hizmetlerinde Elazığ’ın 26 istasyon ve 56 ambulansla hizmet verdiğini ifade etti.

Milletvekili Ejder Açıkkapı, Elazığ’ın bir sağlık kenti olduğuna dikkat çekerek, Elazığ’da sağlık alanında son yıllarda çok önemli yatırımlar yapıldığına dikkat çekti.

Milletvekili Tahir Öztürk, açılan istasyondan 15 köyün istifade edeceğine değinerek, yapılan tesislerle sağlıkta merkez olma iddiasındaki Elazığ’ın bu iddiasının daha da güçlendiğini söyledi.

Türkiye’nin sağlık sektöründeki değişim ve dönüşümünün örnek düzeyde olduğunun altını çizen Vali Murat Zorluoğlu ise, “Elazığ’da da sağlık alanında çok önemli yatırımlar yapılmaktadır. Eğitim Araştırma Hastanesi uzman kadrosu ve imkanlarıyla, Eski Harput Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk birimiyle, bölgeye hitap eden Fırat Tıp Merkezi ve ilçelerde yapımı devam eden hastaneler ile Elazığ bir sağlık merkezidir. Entegre Sağlık Kampusunun inşaatı ise son hızla devam etmektedir. Bütün bu yapılanların temel amacı vatandaşımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunulmasıdır. Bugün açılan Şahsuvar Köyü Merkez 13 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu da Elazığ’ın doğusunda sağlık hizmetine ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza daha hızlı hizmet vermek ve daha kısa sürede hastaneye ulaştırmak için önemli bir merkez olacaktır. Yeni açılan bu istasyonumuzun ve 8 adet yeni ambulansımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Ambulansların anahtarlarının şoförlerine törenle teslim edilmesinin ardından, 13 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu protokol üyelerinin kurdele kesmesiyle açıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom