Zabıtadan minibüs ve halk otobüslerine denetim

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, vatandaşların huzurlu ve güvenli şehir içi ulaşımlarını sağlamak amacıyla halk otobüsleri ve minibüslere yönelik bir dizi denetim gerçekleştirildi.

Zabıtadan minibüs ve halk otobüslerine denetim Güncel

Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, halk otobüsleri ve minibüsler; güzergah hattına uygun seyir, son durağa kadar gidilip-gidilmediği, belirlenen yolcu kapasitesine uygunluk, fiyat tarifesine uygunluk açısından denetlendi. Denetimlerde ayrıca sürücülere yönelik, yolcularla kurulan diyalog, sigara içmesi, kılık-kıyafet uygunluğu, tehlikeli araç kullanımı gibi pek çok konuda denetim gerçekleştirildi.

Denetimler sonucunda kurallara uymayan toplu taşıma araçları hakkında gerekli idari ve yasal işlemler gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce vatandaşlarımızın rahat, huzurlu ve güvenli bir şekilde toplu taşıma araçlarından yararlanmaları için halk otobüsleri ve minibüslere yönelik denetimler devam edecektir. Kurallara uymayanlar hakkında tutanak tutularak, gerekli idari ve yasal işlemler gerçekleştirilecektir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom