Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Kuruldu

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti, faaliyetlerine başladı

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Kuruldu Güncel
Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti, faaliyetlerine başladı. Kuruluşlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca, kuruluş amaçlarının, bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak daha çok Elazığ'ın sorunlarını gündeme taşıyıp alacakları kararlarla eş zamanlı yapacakları haber ve yazıların muhataplarına dosyalar halinde sunulup çözüme katkı sunmak olduğunu söyledi.
 
Şehrin birçok probleminin olduğunu, ancak bu problemlerin sadece yazılıp gündeme getirilmekle kaldığını belirten Başkan Koca, "Bundan sonra şehrin önemli problemleri ile alakalı cemiyetimizde alacağımız kararlarla bütün gazeteci arkadaşlarımız ilgili problemi eş zamanlı olarak gazetelerine, köşe yazarları arkadaşlarımız da köşelerine taşıyacak." dedi.
 
Cemiyet üyeleri tarafından gündeme taşınacak olan haber ve yazıların da cemiyet içerisinde bulunan sekretarya tarafından toplanıp dosyalar halinde muhataplarına iletileceğini ifade eden Koca, "Şehrin problemlerini gündeme getirmekle kalmayacağız, Cemiyetimiz sekreteryası tarafından toplanıp dosya haline getirilecek olan yayınları önce şehirdeki muhataplarına, çözüm bulunmadığı takdirde de Ankara'daki muhataplarına ulaştıracağız. Sorun çözülünceye kadar da yayınlarımıza devam edip kamuoyunu gelişmelerden haberdar edeceğiz." diye konuştu.
 
Cemiyet olarak amaçlarından birinin de mesleğe kalifiye eleman yetiştirmek olduğunu belirten Koca, şöyle devam etti: "Elazığ'da mesleğimizle alakalı hem bir lise hem de fakülte olmasına rağmen ne yazık ki kalifiye eleman sıkıntısı had safhada. Gerek yazılı gerekse görsel basına baktığımızda meslekle alakası olmayan birçok insanın bu sektörle iştigal etmesi ister istemez kaliteyi düşürmekte ve sorun çözmekle mükellef olan Elazığ basın ve medyasını, sorunun bir parçası haline getirmektedir."
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom