Çimento fabrikasında son durum!

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Altınova Çimento fabrikasının taşınmasının şehrin geleceği açısından önem taşıdığını belirterek, şartların oluşmasıyla fabrika için yer değişikliğinin gerçekleşeceğine inandığını kaydetti.

Çimento fabrikasında son durum! Güncel

Çimentaş Group Yönetim Kurulu Üyesi Taha Aksoy, Çimentaş Group Ceo'su Paolo Zugura, Çimentaş Group CFO’su Ali İhsan Özgürman, Kurumsal İlişkiler Direktörü Andrea Colucci ve Çimentaş Group Elazığ Fabrika Müdürü Yasin Sarıçamlık, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı makamında ziyaret ederek, şirketlerinin bünyesinde yer alan Elazığ Altınova Çimento fabrikasının taşınması konusuna ilişkin görüş alış verişinde bulundular.

Ziyarette bir açıklama yapan Çimentaş Group Yönetim Kurulu Üyesi Taha Aksoy, Elazığ gündeminde yer alan çimento fabrikasının taşınmasına ilişkin gerçekleştirdikleri temaslara dair bir değerlendirmede bulunarak, “Basın mensupları ile gerçekleştirdiğimiz buluşmada, bize Belediye Başkanımız çimento fabrikasının yerinin değişmesiyle ilgili 2.5 - 3 yıllık bir süreye ihtiyaç olduğunu söylemişti. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? diye sordular. Bizde dedik ki eski Sayın Valimiz Ömer Faruk Koçak ve Sayın Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz ile bir araya geldik, konuştuk. Genel kanaat yerin değerlendirilmesi yolu ile bu işin kurtarılabileceği şeklindedir. Sayın Başkanın söylediği son derece doğrudur. Yeni bir fabrika inşa edilerek, sonra bu fabrikanın taşınması gerekiyor. Gerçekleşecek mutabakatın ardından bunun gerçekleşme süresi 2,5 yıl ile 3 senedir” diye konuştu.

Daha sonra bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, Elazığ’daki sanayi tesislerinin kendileri büyük önem arz ettiğine vurgu yaparak, “Çimento fabrikası, şeker fabrikası gibi fabrikaların Elazığ’da artmasını istiyoruz. Bu noktayı şehrimiz için fazlasıyla önemsiyoruz” dedi.

BAŞKAN YANILMAZ: “ÇİMENTO FABRİKASININ TAŞINMASI ORTAK BİR KANAATİR”

Çimento Fabrikasının taşınmasına ilişkin ilk görüşmelerini geçmişte Çimentaş Group Türkiye Temsilcisi Ali Özinönü ile yaptıklarını hatırlatan Başkan Yanılmaz, “Ali Bey ile birkaç kez görüştük. Taşınma ile ilgili konuların teferruatını görüştük. Yol haritasını belirledik, bu yol haritasının içinde de yürüyüşümüzü belirledik. Fabrikanın başka bir yere taşınması görüşünü ilk kez fabrika yönetiminden Ali Özinönü Bey telaffuz etti. Ali Bey’in bu görüşünü destekler mahiyette bizlerin de açıklamaları oldu. Ankara’daki bir toplantıda eski Valimiz Sayın Ömer Faruk Koçak’ın da olduğu bir toplantıda çimento fabrikasının taşınması için bir kaç yer belirlemiştik. Ali Bey onlardan birinin uygun olduğunu oradaki toplantıda belirlemişti” şeklinde konuştu.

“TİCARİ KURULUŞLAR ÇEVRESİNİ İHMAL ETMEZ”

Her ticari kuruluşun aynı zamanda bir sosyal kuruluş olduğunu ifade eden Başkan Yanılmaz, “Bir kuruluşun ticari kuruluş olması, çevresini ihmal edeceği anlamına gelmez. Ben de çimento fabrikası yönetiminin ne olursa olsun biz burada işimize devam edeceğiz mantığı içerisinde olabileceğine ihtimal vermiyorum, zaten böyle de değildir. Bu şehrin gelecek 100 yılını, 200 yılını düşünmek istiyorsak ki ben bunu düşünüyorum, fabrikanın buradan taşınması lazım. Yani herkesin bu noktada fedakârlık yapması gerekiyor. Fedakârlığın oranı bir tarafta yüzde 30, bir tarafta yüzde 20 olabilir. Ama herkesin bir fedakârlık yapması lazım” şeklinde konuştu.

“BİZİM ARZUMUZ SANAYİNİN ELAZIĞ’DAN GİTMESİ DEĞİL, GELMESİDİR”

“Biz sanayinin buradan gitmesini asla arzu etmiyoruz. Elazığ’a yeni sanayi tesislerinin gelmesini istiyoruz” vurgusunu yapan Başkan Yanılmaz, “Şehrin geleceği açısından fabrikaya ilişkin yer değişikliğinin gerekliliğine inanıyorum. Biliyorum ki  sizler de buna inanıyorsunuz. Şartlar oluştuğunda da bunun olacağına inanıyorum. O şartları birlikte oluşturacağız. O süreci birlikte idare edeceğiz” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...