Demir: Her yıl yaptığımız konuşmalar gereksiz

Elazığ Bara Başkanı Av Adnan Demir, her yıl yapılan açılış, konuşma ve törenlerin yargı çalışanlarının sorunlarını çözmediğini söyledi.

Demir: Her yıl yaptığımız konuşmalar gereksiz Güncel

Elazığ Bara Başkanı Av Adnan Demir, her yıl yapılan açılış, konuşma ve törenlerin yargı çalışanlarının sorunlarını çözmediğini söyledi. Adnan Demir, 2013-2014 adli yılın açılışı münasebetiyle yaptığı konuşmada, sorunlarının çoğalarak büyümeye devam ettiğini kaydetti.  

Yeni adli yılın hayırlı olmasını temenni eden Demir, ''Geçen yıl adli yıl açılışı münasebetiyle saymış olduğumuz bir sürü sorunu bir dahaki yıl görmemeyi  temenni  etmiştik. Ancak sorunlarımız bu yıl da çoğalarak büyümeye devam ediyor . Dolayısıyla her yıl gereksiz konuşma ve törenlerle açılışlar yapmanın sorunlarımızı çözeceğine inancımız kalmadı. Bu sorunların temelinde yatan problemin adını ister eğitim sistemi  ve  isterse başka problemler konulsun, asıl mesele ülkemizde insanlar arası ilişkilerdeki müthiş bir menfaat benlik duyguları ön plana çıkmaktadır.'' şeklinde konuştu. Adeletin sadece mahkemelerde hakimlerin yargılamasıyla sağlanmayacağına işaret eden Başkan Demir, '' Bu gün toplum olarak, menfaat kovalayan ve aleyhe olan her şeyi   adı doğru bile olsa   bunu kötü ve yanlış olarak gören bir çoğunluk haline dönüşmüş durumdayız. Adalet sadece mahkemelerde hakimlerin yargılamasında gerçekleşmemektedir. Asıl adalet öğretmen ile öğrenci,avukat ile müvekkili,işveren ile yanında çalışan,amir ile memur ve yaşadığımız yerdeki muhatap olduğumuz insanlar arası ilişkilerde ortaya çıkar.'' ifadelerini kullandı.  Menfaatlere göre olayları yönlendirmeye çalışan birilerinin adaletten bahsetmeye hakkının olmadığını dile getiren demir, şöyle konuştu: ''Eğer bu ilişkilerimizde gücü kullanan ve menfaatimize göre olayları yönlendirmeye çalışan biriysek  hangi adaletten bahsediyoruz?

Öğrencisine  hakkını vermeyen öğretmen,müvekkiline haksızlık eden avukat,takdir hakkını kötüye kullanan hakim ve savcı,insanları bekleterek işlerini kaçamak yapan memur,mahiyetindeki çalışanı sömüren işveren hangi adaleti bekleyebilir? Dolayısıyla gerçekten adalet bekliyorsak o halde öncelikle aileden başlayıp çevremizdeki muhatap olduğumuz her insanla ilişkilerimizde adil olmalıyız.''

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom