Elazığ Türkiye ortalamasının üzerinde

Elazığ’da aşılama oranının yüzde 98’lik oranla Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirten Vali Murat Zorluoğlu, bu seneki hedeflerinin 35 bin 200 çocuk ve erişkini aşılamak olduğunu söyledi.

Elazığ Türkiye ortalamasının üzerinde Güncel

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 11. Avrupa Aşı Haftası kapsamında Merkez Çaydaçırak Aile Sağlığı Merkezi’nde aşı kampanyası başlatıldı. Kampanyanın açılış programına Vali Murat Zorluoğlu,Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. İbrahim Halil Akkuş, aile sağlığı personelleri ve aileler katıldı.

Program çerçevesinde çocukların ve bebeklerin aşılarının yapıldığını belirten Vali Murat Zorluoğlu, “Bu yolla önlenebilir hastalıklar ve bu hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin engellenmesini hedefliyoruz. İlimizde de uzun zamandır bu program uygulanıyor. Zaman içerisinde anne ve babaların bilinçlenmesi ve bilinç düzeylerinin artması sağlanıyor. Sağlık personellerimizin, hekimlerimizin ve yardımcı sağlık personellerimizin özverili çalışmaları ve hükümetimizin büyük kampanyalarıyla oldukça başarılı sonuçlar elde ettik” dedi.

Aşılama oranlarına bakıldığında Elazığ’ın Türkiye’nin üzerinde olduğu aktaran Vali Zorluoğlu, “İlimize bu manada 2015 yılı itibariyle bakıldığında aşılan çocuk ve bebek sayısı itibariyle yüzde 98 oranıyla Türkiye ortalamasının üzerindedir. Bu yılda 18 bin civarında 0-2 yaş arası bebeğimizi ve 18 bin kadar da çocuk ve risk içerisinde yer alan erişkinlerimizi aşılamayı hedefliyoruz. Hedefimiz 35 bin 200 civarındadır. Ailelerin bu konuya gösterecekleri hassasiyet ve sağlık çalışanlarımızın da çabalarıyla hedefimizi bu sene tutturacağımı ve üzerine çıkabileceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.

Daha sonra aile sağlığı personeli tarafından çocuklara damla ve aşı uygulaması yapıldı. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom