Elazığ'da Yaz Kursları Başlayacak

Elazığ Belediyesi Kurs Eğitim Merkezi'nde yaz kursları 22 Haziran Cumartesi günü başlayacak.

Elazığ'da Yaz Kursları Başlayacak Güncel
 
Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, önceki dönemlerde açılan kurslara vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Kent halkı için çalışmaların artarak devam edeceğini ifade eden Selmanoğlu, "Yeni kurslarımızda hemşerilerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları takdim edilecek. Bizler rutin belediye hizmetlerini en iyi şekilde yerine getirmenin yanında, sosyal ve kültürel anlamda da üzerimize düşen görevleri Elazığ Belediyesi olarak hayata geçiriyoruz. Amacımız meslek edindirme ve beceri kurslarıyla birçok kişiye eğitim vermek ve bu sayede işsizliğe bir nebzede olsa katkı sağlamaktır. Bu eğitim programı ile özellikle gençlerin eğitimine destek sağlamak ve onları meslek sahibi yapmak istiyoruz. Amacımız yerelde kalkınmayı sağlayarak, işsizliğe ve yoksulluğa çözüm üretmektir" dedi.
 
Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, şimdiye kadar açılan kurslardan 7 bin 300 kişinin mezun olduğunu da sözlerine ekleyerek yaz dönemi kurslarının Ağustos ayında da devam edeceğini ifade etti.
 
Elazığ Belediyesi Kurs Eğitim Merkezi Müdürü Oğuz Gündağ ise, yaz kursları Haziran dönemi kayıtlarının tamamlandığını ve dört farklı branşta kursların Cumartesi günü başlayacağını söyledi. Gündağ, "Halk Eğitim Merkezi ile yaptığımız protokol çerçevesinde kayıtlarını aldığımız kurslarımız Cumartesi günü başlayacak. Bilgisayar işletmenliği, bilgisayarlı muhasebe, İngilizce ve ilkyardım alanlarında toplam 280 kursiyer eğitim alacak. Kurs sonunda kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belgeler verilecek. Bu kurslarımız yaz dönemi için olup Ağustos ayı sonunda tamamlanacak. Yaptığımız protokol çerçevesinde yaz aylarında yeni kurslarımız açılacak. Yeni dönem kurs kayıtları 12 Ağustos tarihinde başlayacak ve 1-10 Eylül tarihleri arasında eğitimler verilecek" diye konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom