Hastalığına 5 yıl sonra doğru tanı konuldu

Elazığ’da, 17 yaşından itibaren yanlış teşhis nedeniyle astım ve Akdeniz ateşi hastalığı tedavisi gören 22 yaşındaki Ahmet Tavuş'a, 5 yıl sonra tavsiye üzerine gittiği doktor tarafından doğru tanı konuldu. Gerçek hastalığı 5 yıl sonra ortaya çıkan Tavuş, 3 aylık tedavinin ardından rahat yürümeye ve spor yapmaya başladı.

Hastalığına 5 yıl sonra doğru tanı konuldu Sağlık

Elazığ’da ikamet eden 22 yaşındaki Ahmet Tavuş’a, 17 yaşındayken yaşamaya başladığı öksürük, balgam, nefes darlığı gibi sebepler yüzünden başta İstanbul ve Ankara olmak üzere gittiği birçok hastanede astım ve Akdeniz ateşi teşhisi konuldu. 5 yıl boyunca bu hastalıkların tedavisiyle hayatına devam eden ve günden güne zayıflayarak, yürümekte zorlanan Tavuş, tavsiye üzerine Medical Park Elazığ Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Gencer'e göründü. Tavuş’un yapılan muayenelerinde akciğer mantarı olduğu belirlendi. Prof. Dr. Gencer gözetiminde yaklaşık 3 ay tedavi gören Tavus, hastalığın verdiği sorunlardan kurtularak, yemek yemeye ve kilo almaya başlayıp, rahat bir şekilde hareket etmeye başladı.

17 yaşında rahatsızlıklarının başladığını belirten Ahmet Tavuş, "Öksürük şikayeti ile hastanelere gittiğimde bana astım ve bronşit tanıları konuldu. Buna yönelik tedaviler uygulandı. İlaçlar kullandım ama fayda etmedi. Daha sonra şikayetlerim arttı. Öksürük şikayetime ek olarak mide ağrısı, iştahsızlık, kilo kaybı ve nefes darlığı gibi çeşitli şikayetlerim eklenince farklı illerdeki çeşitli hastanelere gitmek zorunda kaldım. İstanbul ve Ankara’da çeşitli hastanelere gittiğimde hastalığıma farklı teşhisler konuldu, buna yönelik tedaviler uygulandı. Uygulanan tedaviler sonucunda kendimi iyi hissetmediğim için bir öneri üzerine Medical Park Hastanesinde Göğüs Hatalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Gencer'e geldim. Filmime baktığında akciğer mantarı olabileceğini söyledi. Buna yönelik tetkikler yaptıktan sonra tedaviye başladık. Yaklaşık 3 ay tedavi süreci geçirdim. Bu tedavi sürecinden sonra vücudum rahatladı, nefes darlığım ve öksürüğüm geçti. Kilo almaya başladım. 5 yıl sonunda Prof. Dr. Mehmet Gencer doğru tanıyı koydu. Tedavimin üzerinde geçen 3 aylık sürede iştahım açıldı, hastalığın zararlarından kurtulmaya başladım" dedi.

“HASTAMIZ ŞU AN ÇOK RAHAT YÜRÜYOR”

Ahmet Tavuş'un hastalığına teşhisi koyan Prof. Dr. Gencer, "Hastamız uzun yıllardan beri astım tedavisi görmesine rağmen bir türlü sentomları geçmemiş, günlerini zorla geçiren, şiddetli balgam ve nefes darlığı ile geceleri uyuyamayan, rahatlıkla yürüyemeyen bir duruma gelmişti. Akciğer filmlerinde, tomografisinde akciğerinde bir çeşit mantar hastalığı olabileceğini düşündük. Yaptığımız tedavi sonucunda Ahmet sağlığına kavuştu. Şuan çok rahatlıkla yürüyebiliyor, sporunu yapıyor, uykusunda bir sıkıntı yok ve normal sağlıklı bir insan durumuna geldi. Bu tür hastalıklar tedavi edildikten sonra daha sonraki yıllarda tekrarlayabilir. Hastamızın dikkatli olması, doktor takiplerinin iyi bir şekilde yapılması önemlidir" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Esra @Muayene

04 Mayıs 2016 17:42

Doktor bey Elazığ medikal parkta bildiğim kadarıyla tercih edildiğini çok duymuştum

hamza @muayene

04 Mayıs 2016 15:18

Ben de tv de gördüm hocamı inşallah en yakın zamanda muayene olmaya gidecem .

mustafa @medical park

04 Mayıs 2016 15:16

Bence de alanında bölgenin en iyisi başarılar diliyorum ...

elif @Elazığ

04 Mayıs 2016 15:14

MAŞALLAH HOCAMIZA BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM

hüseyin @sağlık

03 Mayıs 2016 23:26

HOCAMIZA BENDE MUAYENE OLDUM ÇOK BAŞARILI BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

yahya @elazığ

03 Mayıs 2016 23:24

maşallah hocamıza Elazığ halkı sizinle gurur duyuyor

İbrahim @Mehmet hoca

03 Mayıs 2016 13:26

Mehmet hocamız Elazığ şehri için büyük bir kazanç şehirimizin bunun kıymetini iyi bilmesi lazım

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom