Muhtarlar sertifikalarını aldı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şehrin Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Zaza’sıyla, Çerkez’iyle, Sünni’siyle, Alevi’siyle birlikte yaşam kültürünü oluşturmuş şehirlerden biri olduğunu kaydetti.

Muhtarlar sertifikalarını aldı Güncel

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) bünyesinde muhtarlara yönelik düzenlenen ‘Bilgisayar Kullanımı ve Sosyal Medya Kullanımı’ kursunu tamamlayan muhtarlara, düzenlenen törenle Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından sertifikaları verildi.

Muhtarların, teknolojik gelişmelere uyum sağlamaları ve iletişim teknolojileri ışığında daha verimli, daha kaliteli, daha etkin hizmet sunmalarına katkı sağlanması amacıyla düzenlenen eğitimlere, Merkezde görev yapan 38 mahalle muhtarı katıldı.

Muhtarlar Aylık İstişare toplantısı kapsamında düzenlenen sertifika töreninde konuşan Başkan Yanılmaz, “Elazığ, Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Zaza’sıyla, Çerkez’iyle, Sünni’siyle, Alevi’siyle birlikte yaşam kültürünü ortaya koyan illerden biridir” dedi.

ELAZIĞ’IN TANITIMINA KATKI

Elazığ’ı tanıtımına ilişkin çalışmalara özel önem verdiklerinin altını çizen Başkan Yanılmaz, “Türkiye’nin 81 ilini temsil eden 90 bayan muhtarımızı şehrimizde ağırladık. Üç gün boyunca Elazığ’ımızın başta Harput, Keban, Sivrice olmak üzere birçok yerini ziyaret ettiler. Şehrimizi gezdiler, gördüler, tanıdılar. İnanıyorum ki her biri gittiği yerde Elazığ’ı bir kültür elçisi, bir turizm elçisi olarak anlatacaklar. Bu şehrimiz için önemli bir katma değerdir” diye konuştu.  

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleştirilen ve İran İslam Cumhuriyeti Devlet Başkanı Hasan Ruhani ile Kosova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Haşim Taçi’nin de ödül aldığı TASAM Stratejik Vizyon Ödülleri’nin ‘Yılın Stratejik Vizyon Sahibi Siyasetçi Ödülü’nün kendisine verildiğini hatırlatan Başkan Yanılmaz, “Şehrimizin kazanımlarını artırmak adına, şehrimize yatırımları kazandırmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Başkan Yanılmaz, muhtarlarla gerçekleştirdiği buluşmada Kentsel Dönüşüm çalışmalarına ilişkin de bir açıklama yaparak, Cumhuriyet Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin, Kent Estetik Kurulu tarafından onayladığını kaydetti.

Başkan Yanılmaz, daha sonra kursu tamamlayan muhtarlara hem sertifikalarını verdi, hem de daha etkin ve hızlı hizmet sunmalarına destek sağlamak amacıyla birer adet bilgisayar hediye etti.

Mahalle muhtarları da kendilerine verilen tüm desteklerden dolayı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ettiler. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom